×
Premiery kinowe weekendu 19-21.04.2019. Praziomek.

Poszedłbym, odc. 276

Jak ja lubię pisać Poszedłbyma na wielkanocny weekend…

Premiery kinowe weekendu 19-21.04.2019

Belzebub, Belzebuth (2017) –  Nie poszedłbym 

Cuda się nie zdarzają. Jakkolwiek niezły byłby poniższy zwiastun, to meksykańskie horrory z Panem Układanką nakręcone w 2017 roku nagle nie okażą się filmami, bez których kino nie miałoby racji bytu. Dlatego warto spodziewać się raczej typowego straszydła bez zadatków na pozytywne zaskoczenie.

Wywiad z Bogiem, An Interview with God (2018) –  Nie poszedłbym 

Murowany kandydat do pasma Mega Hit! w telewizji Trwam.

Praziomek, Missing Link (2019) –  Nie poszedłbym 

A tu lekkie oszustwo z mojej strony, bo film wchodzi do kin w poniedziałek 22 kwietnia, zatem po weekendzie.

Niezależnie od daty: nie poszedłbym. Wkurzyli mnie takim społecznym zwiastunem przed jednym z filmów. O wyłączaniu telefonu przed seansem. Rzecz to oczywiście godna pochwały i ważna, ale w tymże zwiastunie tytułowy Praziomek dźwigający wiadro popkornu (i siedzący perfidnie w takim miejscu, że jak ktoś usiądzie za nim, to mu wszystko zasłoni) poucza innych, żeby wyłączyli telefon. Jest wielki, więc ze strachu wszyscy wyłączają grzecznie telefony. Zadowolony z siebie Praziomek zaczyna wpierdzielać ten popkorn. Zrobił dobry uczynek, telefoniarze nie będą przeszkadzać w seansie. Oczywiście chrupanie popkornu jest w pełni OK i nikomu nie przeszkadza.

Wielkanoc to kiepski okres dla kin. Z nadchodzących informacji prasowych widzę, że próbują z tym walczyć. Na ten przykład… A nie, sorry, myślałem, że to dwie różne informacje i wszystkie filmy w Cinema City między 19 a 23 kwietnia będą kosztować 10 zeta. Tymczasem dychacza w tych dniach będzie kosztował jedynie seans filmu Całe szczęście. Lub, jak czytamy w informacji prasowej CC: „Tyle bowiem będzie kosztował bilet na polską komedię romantyczną w dniach 19-23 kwietnia”. Tytułu nie widzę, więc można się kłócić, że przyszło się np. na Planetę singli.

Podziel się tym artykułem:

Skomentuj

Twó adres e-mail nie będzie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Quentin 2023 - since 2004