×
Premiery kinowe weekendu 07-09.09.2018. Zakonnica, The Nun (2018).

Poszedłbym, odc. 244

Czas leci, rozpoczynamy kinowy wrzesień. Trafi się w nim parę ciekawych rzeczy do obejrzenia.

Premiery kinowe weekendu 07-09.09.2018

Zakonnica, The Nun (2018) –  Nie poszedłbym 

Oto kwintesencja dzisiejszego kina – utrafić jakiś odnoszący sukces film i żyłować go do granic możliwości. Co na pewno trzeba pochwalić, to umiejętność do otwierania sobie furtki do kolejnych filmów. Mignie jakaś tam zakonnica w drugiej części Obecności, zróbmy film o tym, skąd się wzięła. W ogóle Obecność z tym całym muzeum nawiedzonych artefaktów to kopalnia co najmniej dziesięciu części – i za to w sumie brawo.

Tyle tylko, że te wszystkie filmy są do siebie tak cholernie podobne, że szybko przestają robić wrażenie. Jest klimat, jest bardzo dobra realizacja, jest straszydło z potencjałem, a wszystko potem i tak sprowadzi się do kilku jumpscare’ów ze sceną na koniec/po napisach, w której pojawią się bohaterowie poprzednich/następnych filmów. I będzie się kręcić, póki takie filmy będą zarabiać. A nie wątpię, że Zakonnica zarobi.

Taki to paradoks – robisz obiektywnie rzecz biorąc dobry horror, ale ludzie narzekają, bo zrobiłeś go już wcześniej niemal identycznie kilka razy.

Gotti (2018) –  Poszedłbym 

Trzeba przyznać, że zwiastun Gottiego jest bardzo w porządku i zaostrza apetyt na seans. Wróble jednak ćwierkają, że film Kevina Connolly’ego to murowany kandydat do miana jednego z najgorszych filmów roku. Co w sumie też jest zachęcające. Bo albo dostaniesz ciekawy film o Gottim albo dostaniesz cholernie nieudany film o Gottim, a takie zawsze są lepsze niż przeciętne, ale nijakie produkcje, jakich pełno. Tak czy siak zalecam rozwagę szczególnie że film AFAIR wylądował już na BluRayu, a to zawsze dzwonek ostrzegawczy przed kinową premierą.

Endless, The Endless (2017) –  Poszedłbym 

Rzadki to przypadek wchodzącego do polskiej dystrybucji kinowej filmu z mojej Listy Do Obejrzenia. Trafił tam na nią z powodu poprzedniego filmu twórców Endless: Spring. Ów Spring nie do końca trafił w moje gusta i oczekiwania, ale z pewnością oryginalności nie można było mu odmówić.

I coś mi podpowiada, że w przypadku Endless będzie tak samo.

Fokstrot, Foxtrot (2017) –  Poszedłbym 

Lubię izraelskie kino, stąd zaufanie, jakim obdarzam Fokstrota. Choć dobrze wiem, że „odważny i niezwykle kreatywny portret rodzinny” to zupełnie nie moja bajka. Zapewne więcej dowiem się z seansu, mimo wszystko i mimo Poszedłbyma, w czterech ścianach swojego pokoju.

Żona, The Wife (2017) –  Nie poszedłbym 

I kolejny wartościowy film, na który warto poczekać do seansu domowego. To najgorsze kino, bo wiele wskazuje na to, że nie można o nim będzie powiedzieć nic złego, a zarazem nie pozostawi po sobie niezapomnianego wrażenia.

Letnia szkoła życia, L’atelier (2017) –  Nie poszedłbym 

jw.

Osią fabuły jest relacja między dojrzałą pisarką i nastolatkiem, którzy poznają się na prowadzonych przez nią warsztatach pisarskich. Chłopak, zafascynowany ideologią skrajnej prawicy, jednocześnie budzi jej niepokój i rozpala wyobraźnię. Na naszych oczach, w malowniczej scenerii portowego miasta La Ciotat, rozgrywa się niebezpieczna gra z zaskakującymi zwrotami akcji. (Opis dystr.)

Ofertę weekendu uzupełniają standardowe animowane pierdoły: Biały Kieł, Croc-Blanc (2018) oraz Stateczek Eliasz, Elias og Storegaps Hemmelighet (2017).

Podziel się tym artykułem:

Jeden komentarz

  1. Gottiego widziałem i zdecydowanie nie należy udawać się na to dzieło do kina.
    Aktorstwo nie jest zasadniczo złe, ale narracja kompletnie nie trzyma się kupy, film bez ładu i składu skacze po różnych wątkach z życia bohatera. Do tego żenujące monologi na początku i (przede wszystkim) na końcu.

Skomentuj

Twó adres e-mail nie będzie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Quentin 2023 - since 2004