×
Premiery kinowe weekendu 03-05.08.2018, Ant-Man i Osa, Ant-Man and the Wasp.

Poszedłbym, odc. 239

Pora rozpocząć obfity w ciekawe premiery sierpień.

Premiery kinowe weekendu 03-05.08.2018

Ant-Man i Osa, Ant-Man and the Wasp (2018) –  Poszedłbym 

W przypadku drugiego Ant Mana najbardziej byłem ciekaw tego, jak połączą go z trzecimi Avengersami. Uświadomiono mnie już, że akcja filmu dzieje się przed wydarzeniami z Infinity War, więc nie połączą. Choć pewnie jakieś a propos będzie.

Pozostaje więc rozrywkowy komiksowy film letni, który i tak przyniesie to, do czego został stworzony – rozrywkę. Możliwość stałego zwiększania i zmniejszania rzeczy daje pole do popisu dla wielu pomysłowych akcji i to w zupełności wystarczy do szczęścia. Plus Michael Pena wróci do najlepszej roli w swojej karierze, co również dostarczyć może komediowych atrakcji.

Odnajdę cię (2018) –  Nie poszedłbym 

– Zrobiłbyś dla mnie coś dużego, nielegalnego?
– NI CHUJA!

Zwiastun tego filmu jest tak żenujący jak tylko żenujące potrafią być zwiastuny polskich filmów. Ci, którzy widzieli już całość twierdzą, że jest lepiej niż w zwiastunie, ale w tym i podobnych przypadkach nigdy nie uwierzę, że jakiś początkujący noname znikąd – Beata Dzianowicz z Plebanią w dossier – zrobi dobry thriller sensacyjny w amerykańskim stylu.

Też macie wrażenie jakby to Remigiusz Mróz napisał scenariusz do tego filmu?

Węgierska robota, A Viszkis (2017) –  Poszedłbym 

Widziałem Węgierską robotę, gdy jeszcze nazywała się Bandytą, który pachniał whiskey i leciała na WFF-ie. Recenzji z niewiadomych przyczyn nie napisałem, ale film Nimroda Antala (tego od Kontrolerów i Predatorsów, swego czasu mojego ulubionego reżysera) obejrzeć warto. Warto, bo to ciekawe i dobrze zrobione kino oparte na faktach, dla którego dobrze, że Antal odpuścił sobie Hollywood i znów nakręcił coś na Węgrzech.

Choć nie tak dobre, żeby rzucać wszystko i lecieć do kina.

Nieposłuszne, Disobedience (2017) –  Nie poszedłbym 

Historia stara jak świat. Utalentowany filmowiec szuka niezbyt ogranej społeczności, która może zaciekawić widza przyzwyczajonego do tego, co zna, zastanawia się nad tym, jaki skandal mógłby nią wstrząsnąć i bum, opowiada o tym skandalu. Weźmiesz ortodoksyjnych Żydów, żonę pastora, która jest lesbijką i dziewczynę, która wyrwała się z diaspory, czy jak to się tam nazywa, i po latach wraca w rodzinne strony będąc niezależną, nowoczesną kobietą.

Na pewno nie będzie z tego kichy, ale też ze sporą pewnością nie będzie z tego filmu, który koniecznie trzeba zobaczyć w kinie.

Neapol spowity tajemnicą, Napoli velata (2017) –  Nie poszedłbym 

Włoskie Oczy szeroko zamknięte? Czemu nie, choć tajemniczy zwiastun zachęca średnio i przekreśla szanse na odwiedzenie kina. W zbyt wiele stron może pójść tak zajawiony film, więc nie opłaca się ryzykować.

Podziel się tym artykułem:

9 komentarzy

 1. Po napisach Ant-Man i Osa jest dopiero połączenie z Infinity War 🙂

 2. Po obejrzeniu zwiastuna „Ant-Man and the Wasp” – czy wymyślą coś jeszcze durniejszego i bardziej ogłupiającego? Kino komediowe klasy C.

 3. @Robson
  Domyślam się :).

  @TP
  Pewnie zależy od tego, czego kto oczekuje. Dobrze zrealizowane, niewulgarne, trzymające jakiś tam poziom. No choćbym chciał to nie mogę się zgodzić z tą klasą C :).

 4. >też ze sporą pewnością nie będzie z tego filmu, który koniecznie trzeba zobaczyć w kinie.
  Szczególnie, że bluray rip od niemal miesiąca w sieci. A i tak się nie mogę zabrać.

 5. Wiem, ale nie o tym jest ten cykl :).

 6. antmana obejrzałem w tv i pozytywnie mnie zaskoczył, bo spodziewałem się totalnej żenady (człowiek-mrówka myślałem – to już przesada)… a tu była niespodzianka… tym bardziej jestem skłonny obejrzeć tą kontynuację 🙂

 7. Ant-man to jeden z najlepszych filmów w MCU.
  Jeśli w dwójce będzie tyle samo tego co w jedynce to warto.

 8. Fakt. Bo Edgar Wright był scenarzystą i prawie go wyreżyserował. Z sequelem nie ma nic wspólnego, zatem nie spodziewałbym się niczego powyżej (słabej) marvelowskiej średniej.

 9. polarbear_pl

  antman 2 jest spoko. Pare razy sie usmiałem, a już myk z wprowadzeniem widza dlaczego siedzi w areszcie domowym był swietny:) jak dla mnie czołówka cały czas, choc 1 lepsza. no i do takiego Thora Ragnaroka brakuje.

Skomentuj

Twó adres e-mail nie będzie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Quentin 2023 - since 2004