×

Filmowe prawdy o życiu (5)

CD tego wątku of koz.

– W jednej z wcześniejszych części były już filmowe prawdy o wojnie, ale umknęła tam np. taka, że jeśli na wojnę wyruszają bracia to jeden z nich na pewno do domu nie wróci. Bycie jednym z braci w filmie wojennym to równo 50% szans na śmierć. W ekstremalnej wariacji tej reguły zaledwie 25% z czterech braci przeżyło, ale okupione to zostało całymi stosami trupów.

– Szyby wind zwykle są czyściutkie i jasno oświetlone, żeby bohater się nie ubrudził ani nie potrzebował latarki.

– Grzmot i błyskawica pojawiają się w tym samym momencie.

– Burze rozpoczynają się w jednej chwili. Grzmot, błyskawica i zaczyna lać jak z cebra.

– W scenach pojedynków na szable bądź inna broń białą zwykle w pewnym momencie walczący znikają z kadru, a my możemy oglądać ich walczące na ścianie cienie.

– Zwykle podczas takiej samej walki bohater wskakuje na jakieś podwyższenie i stoi powyżej poziomu, który zajmuje badgaj. Wtedy badgaj bierze zamach i celuje w nogi bohatera, który oczywiście podskokiem przeskakuje nad klingą. Bardzo rzadko jest na odwrót.

– Podczas walki bohater vs. siedemnastu badgajów, badgaje atakują bohatera pojedynczo, a cała reszta czeka i obserwuje jak potoczy się walka oraz na swoją kolej, żeby dostać łupnia.

– W czasie awarii silnika w helikopterze śmigła zatrzymują się w jednej chwili, a helikopter spada na ziemię. Jeśli helikopterem leci badgaj to helikopter wybucha spektakularnie. Jeśli bohater wtedy pojawia się ściana kurzu z której po chwili wyłania się ów bohater.

– Wyjątkowo rzadko się zdarza, aby rozebrany do pasa bohater dostał kulkę. Założenie kamizelki kuloodpornej zwiększa szansę dostania kulki (a zwykle kilku) o kilkadziesiąt procent. Wniosek prosty – bohaterowie powinni ratować świat półnadzy. Co z tego, ze kamizelka zatrzyma kulę, skoro wszyscy postrzeleni w ten sposób bohaterowie przeklinają i mówią, że to piecze.

– Z każdego miejsca Paryża widać Wieżę Eiffela.

Podziel się tym artykułem:

Skomentuj

Twó adres e-mail nie będzie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Quentin 2023 - since 2004