×
Podsumowanie filmowe 2016 roku. Piątki i Szóstki.

Podsumowanie filmowe 2016 roku. Piątki i Szóstki

Czasu mało więc nie przedłużając – ciąg dalszy podsumowań filmowych roku. Po najgorszych filmach obejrzanych w 2016 roku, czas na Piątki i Szóstki. To filmy, których również nie polecam, ale mniej niż Jedynek, Dwójek, Trójek i Czwórek ;). Filmy, które moim zdaniem warto zobaczyć zaczynają się od Siódemek, ale o nich za jakiś czas.

PS. Może kiedyś podlinkuję do recenzji, ale na pewno nie teraz. Po zastanowieniu: nie, na pewno nie podlinkuje nigdy :P.

Podsumowanie filmowe 2016 roku

6

7 rzeczy, których nie wiecie o facetach
Męsko-damski uczuciowy galimatias we współczesnej Warszawie. Bardzo porządna Szóstka z jednym pytaniem pozostawionym bez odpowiedzi. Dlaczego taki tytuł?
11. A.M
Szef jednostki zajmującej się podróżami w czasie przenosi się o dzień do przodu i odkrywa, że pomiędzy nim i jego ludźmi rozegrała się tragedia. Nie pomoże dobra realizacja, gdy pomysłowi na film brakuje ekscytującego rozwiązania.
45 Years [45 lat]
Przygotowania do 45 rocznicy ślubu psuje odnalezienie ciała byłej dziewczyny jubilata. Świetnie zagrana koszmarna nuda.
Alien Boy: The Life and Death of James Chasse
Film dokumentalny opowiadający historię schizofrenika zakatowanego na śmierć przez policjantów. Nie każda historia nadaje się na porywający dokument.
ARQ
Uwikłani w pętlę czasową bohaterowie próbują rozwikłać zagadkę swojego niewesołego położenia. Widziałem lepsze filmy o pętlach czasowych, choć i tak ten był niezły.
Aux yeux des vivants aka Among the Living
Trzech wagarowiczów w ruinach miasteczka filmowego natyka się na mordercę. Świetny pomysł na film niestety przerodził się w sztampowy home invasion horror wraz z opuszczeniem miasteczka.
Baaghi
Tytułowy rebeliant przechodzi lekcję życia w szkole sztuki walki i staje do boju przeciwko porywaczom swojej dziewczyny. To 25 minut filmu. Pozostałe dwie godziny to typowy Bollywood.
Barry
Młody Barack Obama szuka swojej drogi życiowej rozpoczynając naukę w Nowym Jorku. Można obejrzeć, jeśli kogoś ciekawią wczesne lata Obamy, ale uprzedzam, że nie są aż tak ciekawe.
Beyond the Mountains and Hills [Me’ever Laharim Vehagvaot / Za górami, za wzgórzami]
Ojciec szuka pracy, matka wdaje się w romans, córka się buntuje. Wiwisekcja izraelskiej klasy średniej podana w sposób dość lekki, ale momentami zbyt ambitny.
Blair Witch
Brat Heather, która zniknęła przed ponad piętnastoma laty w lasach Black Hills wyrusza z kolegami na jej poszukiwania. Sequel Blair Witch Project, który okazał się jego remakiem. Pierwsza porażka na koncie reżysera Adama Wingarda.
Blood Father
Skazaniec na warunkowym zmuszony jest chronić swoją córkę przed handlarzami narkotyków, którzy dybią na jej życie. Przeciętny ukośnik solidny film z Melem Gibsonem.
Boss, The [Szefowa]
Po pobycie w więzieniu dawna milionerka wpada na pomysł odbudowania swojego imperium. „Komedia z Melissa McCarthy” brzmi jak wyrok, ale Szefowa jest względnie zjadliwa.
Boy, The [The Boy]
Zgadzając się na opiekę nad dzieckiem, Greta nie przypuszczała, że chodzi o porcelanową lalkę. Klimat starych horrorów jest, ale całość nie wyróżnia się niczym szczególnym.
Bridget Jones’s Baby [Bridget Jones 3]
Bridget wciąż jest samotna. Dwa spotkania z nieznajomym oraz Markiem Darcym owocują ciążą. Kto jest ojcem? Lekka i nawet zabawna komedia, której dobrze zrobiła kilkuletnia przerwa od ostatniej części. Wstydu nie ma.
Brooklyn
Lata 50. ubiegłego wieku. Młoda Irlandka w poszukiwaniu szczęścia wyrusza do Nowego Jorku. Nie pokazujcie tego filmu dzisiejszym emigrantom, bo się od nich nie odczepimy! Cukierkowa nuda.
Cafe de Flore
Dwie pozornie niezwiązane ze sobą, niestandardowe historie miłosne… Nie można zarzucić Cafe de Flore oryginalności, ale mnie ona nie kupiła.
Chouf [Na czatach]
20-letni student zagłębia się w narkotykowy świat marsylskich slumsów, by znaleźć zabójcę swojego brata. Kryminalny dramat, który widzieliście już wcześniej, choć może w innym biednym zakątku świata.
Clan, El [Klan]
Oparty na faktach film o rodzinie porywaczy działającej w czasach argentyńskiej junty wojskowej. Zrealizowany po amerykańsku i ciekawy, a jednak czegoś mu zabrakło.
Coming Soon
Pirat filmowy odkrywa coś dziwnego z horrorem, który na dniach ma pojawić się w kinach. Pomysł fajny, twist ciekawy, ale całość sztampowo azjatycka. (Film z Tajlandii).
Conjuring 2, The: The Enfield Poltergeist [Onecność 2]
Para badaczy zjawisk paranormalnych wyrusza do Anglii, by zbadać przypadek opętania w jednym z miejscowych domów. Ale żeby tak zupełnie bez żadnego pomysłu, zaskoczenia i po linii najmniejszego oporu?
Daddy’s Home [Tata kontra tata]
Próbujący się wkupić w łaski dzieci ojczym zmuszony jest postawić się twardemu weteranowi wojennemu – ich prawdziwemu ojcu. Prawie, prawie Siódemka, ale coś nie zagrało. Może ten smooth jazz.
Dirty Grandpa [Co Ty wiesz o swoim dziadku?]
Grzeczny wnuczek rusza w podróż razem ze swoim niewyżytym seksualnie dziadkiem. Tylko dla odpornych na niewybredny humor widzów, których śmieszyła sperma w piwie z American Pie.
Drunk Stoned Brilliant Dead: The Story of the National Lampoon
Dokument o satyrycznym piśmie, z którego wyrosło pokolenie Chevy Chase’ów, Billów Murrayów i Johnów Belushich. Ten sam nieśmieszny amerykański humor co Saturday Night Live.
Excentrycy, czyli po słonecznej stronie ulicy
Powracający do Polski pod koniec lat 50. muzyk jazzowy zakłada w Ciechocinku swingowy big band. Lekkość i przyjemność filmu przytłumiła za duża chęć, by był poważny.
Final Master, The [Ostatni mistrz aka Shi Fu]
By otworzyć wymarzoną szkołę walki, mistrz kung fu musi zmierzyć się nie tylko z wojownikami wrogich szkół, ale i z politycznymi zagrywkami ich właścicieli. Kung fu dla cierpliwego widza.
Freaks of Nature
Kosmici rozpoczynają inwazję na miasto zamieszkałe przez ludzi, zombie i wampiry. Im dalej tym lepsze, ale zbyt słaby początek, żeby koniec odkupił winy.
Free State of Jones
Amerykańska wojna secesyjna. Dezerter z armii skupia wokół siebie podobnych wyrzutków i staje na czele powstania. Zbytnia ambicja tego filmu szybko zaczyna usypiać widza.
Fundamentals of Caring, The
Smutny i szary mężczyzna podejmuje się opieki nad uwięzionym w wózku inwalidzkim chłopakiem. Kino drogi, które mimo momentów powinno być lepsze.
Good Neighbor, The
W ramach głupiego eksperymentu socjologicznego dwóch nastolatków postanawia nastraszyć swojego sąsiada i nagrać to na kamerę. Zmarnowany potencjał, inaczej nie da się tego określić. Brakło mądrzejszego scenarzysty.
Grandma
Tytułowa feministka i lesbijka pomaga swojej wnuczce w zdobyciu pieniędzy na aborcję. Typowe festiwalowe mumblecore zapewne lepsze dla widza, o którym jest ten film.
Houston, We Have a Problem! [Houston, imamo problem! / Houston, mamy problem]
Mockumentalna historia jugosłowiańskiego podboju kosmosu z pewnością mogła być o wiele bardziej atrakcyjna i zabawna. Ale i tak dla paru scen warto rzucić okiem.
I Saw the Light
Historia życia legendy muzyki country Hanka Williamsa. Przeciętny biopic tylko dla tych, których nurtowało kim jest Hank Williams, bo kiedyś o nim usłyszeli i nie sprawdzili kto zacz.
Im Labyrinth des Schweigens [Labirynt kłamstw]
RFN, lata 50. Ludzie żyją dostatnio, nikt nie chce pamiętać, że wśród szczęśliwego społeczeństwa wciąż żyje tysiące zbrodniarzy wojennych. Oparty na faktach film, który jednak trochę rozmywa się w wątkach pobocznych.
Imperium
Pełen ideałów zabiurkowy agent FBI w przebraniu skinheada infiltruje grupę miejscowych łysoli, by nawiązać kontakt z ich charyzmatycznym liderem. Film z gatunku: nic specjalnego. Kto spodziewa się drugiego Romper Stomper czy Fanatyka mocno się zawiedzie.
Intern, The [Praktykant]
Znudzony emeryturą 70-latek podejmuje staż w sklepie internetowym. Typowy film Nancy Meyers.
Jack Reacher: Never Go Back [Jack Reacher: Nigdy nie wracaj]
Aby chronić córkę, o której istnieniu właśnie się dowiedział, eks-major Jack Reacher wplącze się w rozgrywkę u szczytów wojskowej władzy. Nieudana kontynuacja niedawnego hitu, która zawodzi swoją nijakością.
Kids for Cash
Dokument o skandalu w amerykańskim sądownictwie i sędzi, który brał łapówy za wsadzanie do paki nieletnich. Byłoby ciekawsze, gdyby te dzieciaki „ja nic nie zrobiłem” były trochę bardziej wiarygodne.
Klub włóczykijów
Ekranizacja kultowej młodzieżowej powieści Edmunda Nizurskiego miała być niewypałem, a okazała się całkiem znośnym, zabawnym i rozrywkowym filmem.
Król życia
W wyniku wypadku samochodowego pracownik korporacji postanawia przewartościować swoje życie. Zachciało się w Polsce zrobić film a’la Charlie Kaufman, no i nie wyszło.
Lake Nowhere
Zamaskowany psychopata atakuje młodzież wypoczywającą w domku nad jeziorem. Dziesiątka za stylizację a’la VHS i klimat rodem ze slasherów z lat 80. Dużo mniej za całą resztę.
Land of Mine [Under Sandet]
Oparta na faktach historia młodych Niemców, którzy zostali zmuszeni do rozminowania duńskiego wybrzeża. Amerykanie zrobiliby to lepiej, Plus nie wiem, czemu nie wysadzili tego w pizdu jak pola w Samych swoich.
Martyrs (2015)
Torturowana w dzieciństwie dziewczyna pragnie zemścić się na swoich oprawcach. Można o tym filmie powiedzieć wiele, ale i tak najpewniejsze jest jedno: lepiej obejrzeć oryginał.
Michael Jackson’s Journey from Motown to Off the Wall
Spike Lee dokumentalnie o Michaelu Jacksonie. Liczyłem na dużo więcej o okresie spędzonym przez małego Michaela w Motown.
Monster, The
Awaria samochodu zmusza matkę i córkę do walki z mieszkającym w lesie potworem. Bardzo fajny klimat, wszystko OK, a mimo to nie wciąga.
Nice Guys, The [Nice Guys. Równi goście]
Prywatny detektyw i zbir do wynajęcia łączą swoje siły, by rozwiązać sprawę śmierci gwiazdy porno. Gdzieś tak w środku buddy-movie skali pomiędzy Zabójczą bronią, a Długim pocałunkiem na dobranoc.
No Escape
Amerykanin z rodziną walczą o życie w ogarniętym rewolucją południowoazjatyckim kraju. Średnio wiarygodne kino akcji, które przy odrobinie wysiłku mogło być czymś więcej.
Nothing in Common [Bez zrozumienia]
Lekkoduszny pracownik agencji reklamowej niespodziewanie zostaje poinformowany o rozwodzie rodziców. Pozytywna komedia obyczajowa o niczym.
Ouija. Origin of Evil [Ouija: Narodziny zła]
Niewinna zabawa tabliczką do dyskusji z duchami zamienia się w grę o przeżycie. Ładnie nakręcony horror, który nie wnosi do gatunku zupełnie niczego nowego.
Our Brand Is Crisis [Kryzys to nasz pomysł]
Doświadczona konsultantka polityczna wyrusza do Boliwii, by pomóc w wyborach prezydenckich jednemu z kandydatów. Obejrzeć, umiarkowanie dobrze się bawić, zapomnieć.
Pizza (2012)
Dostarczyciel pizzy zostaje uwięziony w nawiedzonym domu. Kino z twistem prosto z Kollywood. Sprytna zabawa ze schematami, choć mnie do końca nie przekonała.
Pressure
Podczas szalejącego sztormu czterech nurków głębinowych zostaje uwięzionych na dnie oceanu. Gdy brakuje powietrza budzą się demony.
Priests, The
Dwaj księża – stary i doświadczony, młody i sceptyczny – podejmują nierówną walkę z szatanem. Standardowy film o egzorcyzmach.
Punch-Drunk Love [Lewy sercowy]
Producent przetykaczek do kibla zakochuje się w ekscentrycznej Lenie. Kino tak pokręcone, że przekręcone, ale na Emily Watson to można patrzeć godzinami.
Queens & Cowboys: A Straight Year on the Gay Rodeo
Mniej ciekawe niż sugerowałby tytuł. Obserwujemy sobie sezon z życia gejowskiego rodeo – jest taki wynalazek – i tyle.
Raman Raghav 2.0
Seryjny morderca terroryzuje Mumbaj kluczem do opon. Punktem wyjścia nowego filmu indyjskiego ulubieńca Cannes Anuraga Kashyapa była prawdziwa historia z lat 60. Chciał dobrze, ale przy okazji zanudził. PS. Świetny, jak zawsze, Nawazuddin.
Rien a Déclarer aka Nothing to Declare [Nic do oclenia]
W przededniu zniesienia granic Unii Europejskiej nie przepadający za sobą celnicy francuski i belgijski zmuszeni są do współpracy. Typowy Dany Boon.
Royal Night Out, A [Randka z królową]
Dwie brytyjskie księżniczki wymykają się na noc, by świętować z poddanymi zakończenie II wojny światowej. Schematyczne, przeciętne i mało zgodnie z prawdą.
Sadako vs Kayako
Bohaterki głośnych Ringu i Ju-on powracają tym razem we wspólnym filmie. Autoironiczna i momentami zbyt naiwna czarna komedia z dobrze znanymi elementami japońskiego horroru.
Scherzo Diabolico
Cichy i poczciwy księgowy metodycznie realizuje plan, dzięki któremu ma odmienić się jego życie. Przeciętny film, który miał być thrillerem z bardziej ambitnej półki.
Silenced, The
Młoda dziewczyna trafia do szkoły-sanatorium, w której zaczynają dziać się dziwne rzeczy. Pięknie nakręcone (Korea, lata 30. ub. wieku) i stylowe nie do końca wiadomo co.
Skiptrace
Prawy policjant i zuchwały kryminalista łączą siły, by pokonać groźnego gangstera. Takie filmy kręcono w Hongkongu 30 lat temu. Nie jest to zbytnia pochwała.
Snowden
Oliver Stone o Edwardzie Snowdenie. Duet ten do siebie pasuje, ale całość przeciętna i odbębniona. Mam wrażenie, że po prostu nikogo nie obchodzą rewelacje Snowdena.
Southbound
Kolejna z modnych ostatnio antologii horroru, tym razem w wykonaniu niezależnym. Te czarne, wiszące kostuchy bardzo-bardzo, ale całość przynudza.
T-Rex
Boks staje się pomysłem na wyrwanie z getta dla czarnoskórej pięściarki przygotowującej się do występu na igrzyskach w Londynie. Nie mam temu dokumentowi niczego do zarzucenia poza tym, że mnie w ogóle nie porwał.
Taxi Teheran
Wcielający się w taksówkarza reżyser filmu kreśli obraz współczesnego Iranu na podstawie rozmów z pasażerami. Pomysł ciekawy, wykonanie przeciętne. Wynudziłem się.
War Book [Regulamin wojny]
Grupa polityków i ekspertów brytyjskiego rządu symuluje decyzje, jakie podjęliby w obliczu zagrożenia atakiem nuklearnym. Fajny pomysł zepsuty przez nadmierne odchodzenie od tematu.
Whiskey Tango Foxtrot
I znów na faktach. Autorka tekstów na prompter korzysta z okazji i jedzie do Afganistanu, by na żywo relacjonować wojnę. Zmęczyło mnie to dzieło mimo sympatii do Tiny Fey.
Woodlawn
W jednej z licealnych drużyn footballu amerykańskiego dochodzi do chrześcijańskiego przebudzenia. Oparte na faktach, ale tak over the top, że dawka patosu wyrobiona na kwartał.
Zootopia [Zwierzogród]
Ambitna królik-policjantka trafia do wielkiego miasta i od razu zderza się z dyskryminacją he he rasową. Zawód. Powinno się zacząć i skończyć na scenie z leniwcami.

5

13 Cameras
Młode małżeństwo wprowadza się do domu nie wiedząc, że właściciel zamierza obserwować ich życie 24/7. Jakiekolwiek napięcie psuje młody mąż, którego aż prosi się, żeby zamordować. Do niezłej końcówki mało kto dotrwa.
Before I Wake [Zanim się obudzę]
Chłopiec obdarzony darem urzeczywistniania snów trafia do rodziny, która straciła dziecko. Pozbawiony większego sensu przeciętniak, który nie chciał być niezłym przeciętniakiem.
Blood and Ties aka Gongbeom
Córka zaczyna podejrzewać ojca o bycie poszukiwanym mordercą sprzed lat. Pierwszy twist denny, a drugi przewidziałem na początku filmu. I co mi panie zrobisz?
Blow Dry [Dwa w jednym]
Z tematu brytyjskich mistrzostw w fryzjerstwie i z taką obsadą (sami se sprawdźcie) można było wyciągnąć sto razy więcej. Zmarnowany temat.
Crouching Tiger, Hidden Dragon: Sword of Destiny
Zły Hades chce przejąć władzę nad mieczem dającym nieograniczoną władzę. Grupka śmiałków mówi stanowcze: Nie! To samo można powiedzieć temu zbyt plastikowemu i komputerowemu remakowi: Nie!
Cut-Throats Nine aka Condenados a vivir
Sierżant kawalerii zmuszony jest eskortować siedmiu bandytów, wśród których jest morderca jego żony. Brutalny na swoje czasy (1972) eurowestern gore, który zbyt mocno się zestarzał.
Cyber-Seniors
Seniorzy kontra Internet. Zmarnowany pomysł na fajny dokument.
Darkness, The
Po wizycie w Wielkim Kanionie autystyczny syn dość szczęśliwego małżeństwa zaczyna zachowywać się bardzo dziwnie. Mógł Greg McLean zakończyć karierę po Wolf Creek. Powinien.
Eddie the Eagle [Eddie zwany Orłem]
(Nie) oparty na faktach film o przygodzie ze sportem najsłynniejszego brytyjskiego skoczka narciarskiego Eddie’ego Edwardsa. Nieudany komediowy biopic pełen błędów rzeczowych.
Elvis & Nixon
Nie dziwi specjalnie fakt, że film opowiadający o historii jednej… fotografii przedstawiającej uścisk dłoni – nie porywa. Świetny Spacey jako Nixon, dajcie mi głowę tego, kto wymyślił Shannona na Presleya.
Friend Request
Przyjęcie facebookowego zaproszenia do znajomych od dziwnej koleżanki skutkuje coraz poważniejszymi nieprzyjemnościami. Nie warto, było sporo dużo lepszych filmów o złych stronach portali społecznościowych.
Full Strike
Zapomniana reprezentantka kraju w badmintonie wraca do sportu po latach marazmu. Miała być widowiskowa badmintonowa rozpierducha, a wyszła głupawa komedia.
I Am the Pretty Thing That Lives in the House
Pielęgniarka wprowadza się do nawiedzonego domu swojej umierającej pacjentki. Doceniam ambitne podejście do horroru, który zupełnie rezygnuje z tzw. jump-scare’ów, no ale pieruńsko się wynudziłem.
In a Valley of Violence
Kowboj rusza ścieżką zemsty w kierunku miasteczka zamieszkałego przez sprawców jego tragedii. Ti West wziął się za western i poległ z kretesem. Mało co gra w tym filmie.
Independence Day: Resurgence [Dzień Niepodległości: Odrodzenie]
Dwadzieścia lat po pierwszej inwazji na Ziemię kosmici próbują raz jeszcze. Głównym problemem tego plastiku jest to, że kosmici tak naprawdę walczą z innymi kosmitami.
Interchange [Przemiana]
Śledztwo w sprawie wyjątkowo brutalnego morderstwa porusza się w zupełnie niespodziewanym kierunku. W takim kierunku porusza się również ten thriller, który finalnie jest zupełnie czym innym.
Joy
Samotnie wychowująca dzieci rozwódka dokonuje odkrycia, które może zmienić jej życie. Komediodramat bez komedii i bez dramatu.
Kebab i horoskop
Naciągacze podający się za speców od marketingu próbują postawić na nogi finanse sklepu z dywanami. Autorom filmu wyszedł bardzo porządny zwiastun. I tylko to.
Kickboxer: Vengeance
Brat zabitego na ringu kickboxera pilnie trenuje muay thai, by zemścić się na jego zabójcy. Nikomu niepotrzebny do szczęścia remake Kickboxera.
Kindergarten Cop 2 [Gliniarz w przedszkolu 2]
Policjant zatrudnia się w przedszkolu, by znaleźć klucz do rozwiązania zagadki kryminalnej. Nieudany sequel klasycznej komedii z Arnie’em, której nie trzeba było ruszać.
Legend of Hell House, The [Legenda piekielnego domu]
Grupa naukowców na tropie rozwikłania zagadki piekielnego domu. Udokumentowane naukowo filmy o duchach nie potrzebuję 40 lat, żeby się zestarzeć.
Lights Out [Kiedy gasną światła]
Rodzinę terroryzuje krwiożerczy stwór pojawiający się wraz z wyłączeniem światła. Miało być dobrze, a wyszedł zawód z cholernie głośnymi jump scare’ami.
Man With One Red Shoe, The [Człowiek w czerwonym bucie]
Skrzypek zostaje wplątany w wewnętrzne gry amerykańskiego wywiadu. Bezpłciowy i nijaki remake francuskiej komedii.
Morgan
Śledztwo w sprawie zachowania przy życiu wyhodowanej w warunkach laboratoryjnych istoty przynosi oczekiwane konsekwencje. No właśnie.
Most Likely to Die
Przygotowania do imprezy z okazji 10-lecia ukończenia liceum psuje morderca zarzynający jeden po drugim jego absolwentów. Schematyczny i mocno przeciętny slasher.
My Scientology Movie
W związku z niemożliwością zrobienia dokumentu o scjentologach, reżyser postanawia podejść do tematu z zupełnie innej strony. Nieudana próba zrobienia drugiego The Act of Killing.
Neighbors 2: Sorority Rising [Sąsiedzi 2]
Aby sprzedać dom, znane z pierwszej części małżeństwo musi pozbyć się sąsiedztwa w postaci rozbrykanych studentek. Powtórka z rozrywki i odcinanie kuponów.
Nerve
Nastolatki uczestniczą w internetowej grze polegającej na realizacji wyzwań rzuconych przez internautów. Fajna pierwszą połowę zepsuła ilość idiotyzmów zaserwowana w połowie drugiej.
Now You See Me 2 [Iluzja 2]
Grupa magików musi stanąć na wyżynach swoich umiejętności, by udowodnić niewinność. Zupełnie nieudana kontynuacja fajnego przecież filmu.
Other Side of the Door, The [Po tamtej stronie drzwi]
Zrozpaczona matka decyduje się igrać ze śmiercią, by tylko raz jeszcze usłyszeć swojego zmarłego syna. Horror w starym stylu, który jak sądzę ćwierć wieku temu oglądałoby się dużo lepiej.
One Eyed Girl
Psychiatra z problemami psychicznymi znajduje rozwiązanie swoich problemów w tajemniczej sekcie. Nadspodziewanie fajnie nakręcony, lecz zbyt ambitny.
Pani z przedszkola
Literat szuka źródeł swoich problemów z erekcją we wczesnym dzieciństwie. Napisali na okładce DVD, że to komedia, jakiej jeszcze nie było. Kłamstwo, było już kilka zupełnie nieśmiesznych komedii.
Sanam Teri Kasam
Niezbyt atrakcyjna bibliotekarka łamie rodzinne zasady i musi wynieść się z domu. Nieszczęśliwie zakochana prosi o pomoc atrakcyjnego kryminalistę. 300% melodramatu w melodramacie.
Sand Storm (Sufat Chol aka Pustynna burza)
Życie palestyńskich beduinek w całości podporządkowane jest ich mężczyznom. Kolejna z gatunku opowieści: jestem zbuntowana, ale nie aż tak, żeby coś z tym zrobić.
Scintilla
Grupa najemników infiltruje tajne laboratorium w jednej z postsowieckich republik. Było kilka przebłysków, ale całościowo to film klasy C.
Secret in Their Eyes [Sekret w ich oczach]
Śledczy wracają do nierozwiązanej sprawy morderstwa sprzed trzynastu lat. Nieudany remake argentyńskiego filmu nagrodzonego Oscarem.
Shelley
Imigrantka z Rumunii decyduje się zostać surogatką dla swojej pracodawczyni. Okazuje się to błędem. Im dalej w film, tym bardziej się nudziłem. Bardzo oszczędny horror dla koneserów.
Sługi boże
We Wrocławiu giną młode kobiety. Sprawę ich śmierci może rozwiązać jedynie komisarz Warski! Przeciętny polski kryminał, który współczesnemu widzowi nie ma do zaoferowania nic.
Smoleńsk
Tuż po katastrofie tupolewa z parą prezydencką na pokładzie, pojawiają się podejrzenia, że powodem śmierci 96. Polaków mógł być zamach. Przeciętny telewizyjny film.
Standby [Oczekujący]
Dawni kochankowie spędzają ze sobą jedną noc w Dublinie. Zawód na całej linii, więcej chemii jest między PO i PiS-em niż między głównymi bohaterami.
Suicide Squad [Legion samobójców]
Grupa złoczyńców zostaje powołana do walki o pokój Gotham i całego świata za jednym zamachem. Za dużo tu wszystkiego, żeby mogło powstać coś więcej niż średnio rozrywkowy chaos.
Tallulah
Młoda i zbuntowana Tallulah odwiedza z małym dzieckiem matkę swojego chłopaka. No taka to niezbyt porywająca fabuła, podobnie jak i Tallulah jest niezbyt porywającym filmem obyczajowym.
They Found Hell
Grupa studentów zupełnym przypadkiem teleportuje się do piekła. Telewizyjne kino klasy nie za wysokiej, choć wcale nie takie złe jak być powinno.
Three [Trójka aka San Ren Xing]
Gliniarz, gangster i lekarka prowadzą między sobą niebezpieczną grę w trakcie dyżuru tej ostatniej. Nieudane chińskie kino akcji tylko dla prawdziwych koneserów tematu.
Traffic (2016)
Oparta na faktach rekonstrukcja wyścigu z czasem policjanta przewożącego do kliniki serce do transplantacji. Jan De Bont zrobiłby z tego hollywoodzki hit. W Bollywood sobie zupełnie nie poradzili.
Umrika
Brat emigranta robi wszystko, by dołączyć do niego w wymarzonej Ameryce. Indyjskie kino w surowej formie, jaką lubię, ale treść mnie do końca nie przekonała.
Uncle Howard [Wujek Howard]
Intymny portret przedwcześnie zmarłego reżysera widziany oczami jego bratanka. Zdecydowanie zabrakło barwniejszego nakreślenia nowojorskiej bohemy początku lat 80.
Veteran
Policyjny weteran na tropie milionera, któremu wydaje się, że jest ponad prawem. Zarazem wielki hit w koreańskich kinach, jak i wielka, rozczarowująca nuda.
Volunteers [Ochotnicy]
Młody playboy i hulaka uciekając przed oprychami trafia do Tajlandii, gdzie jako przedstawiciel Korpusu Pokoju ma wybudować most. Gdyby nie Rita Wilson, nie byłoby na co patrzeć.
Whole Truth, The
Adwokat podejmuje się obrony chłopaka oskarżonego o zabójstwo ojca. Reeves i Zellweger w telewizyjnej produkcji z twistem, któremu podporządkowany jest cały film.
X-Men: Apocalypse
Młodzi kandydaci na X-Menów kontra potężny przeciwnik z przeszłości, który chce przebudować świat na nowo. Zdziecinniałe na maksa kino superbohaterskie.

Podziel się tym artykułem:

Jeden komentarz

Skomentuj

Twó adres e-mail nie będzie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Quentin 2023 - since 2004