×

The Greatest Love

"The Greates Love" - źródło: wikipedia.org

„The Greatest Love” – źródło: wikipedia.org

Moja miłość do dram zaczęła się od „The Greatest Love” (2011), czyli „Najwspanialszej miłości”. Oczywiście gra w niej mój Cha Seung Won, ale główną bohaterką jest też bardzo popularna w Korei Południowej aktorka – Gong Hyo Jin. Według mnie jest aktorką z najbardziej wyróżniającą się twarzą, czyli jestem w stanie ją rozpoznać w tłumie. Znacie to? Że ludzie w swojej rasie nie mają problemów z rozróżnianiem twarzy, ale inne już zlewają się im jedna w drugą? Jeśli ktoś nie jest mega charakterystyczny, wysoki, ma duże usta lub ma piegi, to wszystkie Indusy, Koreańczycy czy Czarni są dla mnie z twarzy tacy sami, a szczególnie kobiety :). Ale wracając do dramy.

Dlaczego był to dla mnie dramowy strzał w dziesiątkę? Bo jest to bardzo śmieszna komedia o koreańskim świecie gwiazd, tv showów i celebrytów. Czyli o działce, która jest mi bardzo bliska. Chyba każdy wie, że ich telewizyjne programy są odjechane i im bardziej dziwne tym lepiej. W serialu Ae Jung (Gong Hyo Jin) jako młoda dziewczyna była członkinią girlsbandu National Treasure Girls. Jednak zespół się rozpadł i winą za to obarczono właśnie Ae Jung. Znienawidzona przez wszystkich fanów, producentów i stacje tv, by utrzymać siebie (niedorobionego brata, jego syna i bankruta ojca) wynajmuje się do chałtur i cieszy się z najdrobniejszego udziału w najbardziej dziwacznych telewizyjnych show. A to ma zjeść obiad na rollercoastrze, a to zatańczyć sexy taniec w przebraniu żaby, albo skacząc na jednej nodze spychać rywalki z maty.

Często jest upokarzana, ale bierze co dają i nie narzeka. Choć swój charakterek też ma. Oczywiście w stacji tv przez przypadek natyka się na aktora u szczytu popularności Dok Go Jina (Cha Seung Won). Tylko współpracownicy wiedzą, że supergwiazdor to w realu gbur, prostak i zakochany w sobie cham. Dziewczyna podsłuchuje, że aktor został odrzucony przez znanego amerykańskiego reżysera (Petera Jasona 😉 ) z jego filmu. A że Dok Go Jin już pochwalił się, że będzie robić wielką karierę w Hollywood, Ae Jung – by dostać się do kolejnego show – mówi, że go zna. Małym szantażem, że wyjawi jego tajemnice, zmusza go do potwierdzenia tej informacji. I od tego momentu następuje seria dziwnych, zabawnych nieporozumień i ich spotkań. Biją się, wyzywają, mówią mnóstwo złośliwości pod swoim adresem.

Dzięki Dok Go Jin dziewczyna dostaje się do programu o randkach, w którym co odcinek ma odpadać jedna celebrytka startująca do serca wymarzonego faceta. Ale przez to, że ciągle jest tak bardzo nielubianą i wszystkie nieszczęścia spadają właśnie na nią, jest pewne, że odpadnie jako pierwsza. W odruchu serca Dok Go Jin (bo jego fani życzą jej śmierci, gdyż przez nią trafił do szpitala) wyciąga ją z wielu tarapatów i sprawia, że będzie w programie trochę dłużej. Do tego aktor zaczyna się wkurzać, że „idealny mężczyzna z show” z zawodu lekarz, wyraźniej zainteresował się Ae Jung na poważnie. Gwiazdor ma duże mniemanie o sobie i uważa, że dziewczyna powinna lubić jego, skoro ciągle jej pomaga oraz powinna być mu wdzięczna, że zwrócił na nią uwagę. Nic bardziej mylnego! Dziewczyna go olewa, co jeszcze bardziej podsyca jego żądzę, by oszalała na jego punkcie. Oczywiście jest tam też zła i zazdrosna gwiazda telewizji (była koleżanka z zespołu), która będzie robić wszystko, żeby upokarzać Ae Jung. I zakochanego w niej doktora, który tylko dla Ae Jung wziął udział w głupim programie. Co stwarza masę zabawnych i łzawych sytuacji.

Para głównych bohaterów nie wie, że łączy ich też piosenka o biciu serca, którą Ae Jung śpiewała kiedyś w zespole. Dlaczego? 10 lat wcześniej Dok Go Jin miał poważną operację serca, a lekarz w trakcie zabiegu słuchał tej pieśni. I od tej pory, kiedy Dok Go Jin ją słyszy, szybciej bije mu serce. Musi uważać, żeby nie przekroczyć dopuszczalnego pulsu, dlatego nosi na nadgarstku pulsomierz. Ale, jak wiadomo, w obecności dziewczyny zawsze ten puls mu przyspiesza. I już nie wie czy to z nerwów, czy z innego powodu :).

Najlepszym sposobem na gwiazdora okazuje się branie go pod włos, że czegoś nie uda mu się zrobić, wtedy to robi. Przypadłością Dok Go Jina jest też to, że nawet jak próbuje być miły, to mu się nie udaje. Trudny charakter Dok Go Jina zacznie się zmieniać pod wpływem Ae Jung. Najgorzej, że jego kłopoty z sercem powrócą…

Nie będą się tu rozwodzić czy to na podstawie mangi czy innego kultowego czegoś, bo się na tym nie znam i nie będę udawać, że jest inaczej. Sprawdziłam, że aktorzy zgarnęli mnóstwo nagród za najlepszą ekranową parę i za aktorkę i aktora, generalnie to była bardzo popularna drama w 2011 roku.

Rozwaliły mnie mechanizmy koreańskiego show-biznesu. Psychofani, którzy życzą śmierci głównej bohaterce. Rozsiewanie plotek, sposoby zdobywania kontraktów reklamowych, udawanie pary, żeby podnieść sobie popularność, media społecznościowe, robienie selfie w każdej sytuacji, żeby tylko się pisało.

Jak ktoś lubi się pośmiać z dziwnych, a czasem kuriozalnych sytuacji i przerysowanych na maxa bohaterów – polecam bardzo, bardzo :).

Moja miłość do dram zaczęła się od „The Greatest Love” (2011), czyli „Najwspanialszej miłości”. Oczywiście gra w niej mój Cha Seung Won, ale główną bohaterką jest też bardzo popularna w Korei Południowej aktorka - Gong Hyo Jin. Według mnie jest aktorką z najbardziej wyróżniającą się twarzą, czyli jestem w stanie ją rozpoznać w tłumie. Znacie to? Że ludzie w swojej rasie nie mają problemów z rozróżnianiem twarzy, ale inne już zlewają się im jedna w drugą? Jeśli ktoś nie jest mega charakterystyczny, wysoki, ma duże usta lub ma piegi, to…

Ocena Końcowa

82%

Podsumowanie : To idealna drama na początek. Komedia romantyczna bez specjalnych wymagań. Dużo śmiechu, zaciskania kciuków za to, żeby główni bohaterowie doszli do porozumienia. Warto chociażby dla fikuśnych fryzur Cha Seung Wona i przerośniętego ego jego bohatera :).

Podziel się tym artykułem:

Skomentuj

Twó adres e-mail nie będzie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Quentin 2023 - since 2004