×

Fast Five

Zaszczytu pokazania poza „Prevuesami…” dostępują jedynie dwa rodzaje trailerów filmowych – te, na które wyjątkowo czekam oraz te, które się pojawiają akurat wtedy, gdy nie mam czasu, by napisać coś dłuższego. „Fast Five” głównie spełnia drugi warunek, ale i pierwszy trochę też, bo lubię serię szybkich i wściekłych. Ba, podobał mi się nawet „Tokyo Drift”…

Tak więc zapraszam na trailer, przy którym przez chwilę byłem przekonany, że zaczyna się w Świebodzinie…

Zwiastun oczywiście na prognozę, choć nauczony doświadczeniem zbytnio się nie podniecam. Zwiastuny czwórki też były wybuchowe, a samego filmu nawet nie pamiętam (wolę „Tokyo Drift” :P). W każdym bądź razie obsadę zebrali przednią ładując do filmu bohaterów wszystkich części (minus tych z „Tokyo Drift” – wstydzą się tego filmu, czy co? 😛 ) plus The Rocka. The Rock najwyraźniej zapragnął powrócić do tego, czym/kim miał był (następcą Arniego) i dobrze, bo te familijne nudy z jego udziałem to jakieś przegięcia. Lubię faceta (tak samo jak np. lubię „Doom” – wiem, dziwny jestem) i przyjemnie, że go tu zobaczymy. Obsada jest w kazdym bądź razie wybuchowa.

Wybuchowy jest też trailer, który jednak trochę straszy zbyt dużym użyciem CGI. No i straszy jeszcze tym, że nasi bohaterowie zrobią jeszcze tę jedną akcję i znikają na zawsze. Jaaachaaaa. „(…) powinni oficjalnie zatwierdzić nowy gatunek filmowy: To Już Naprawdę Ostatnia Część I Więcej Nie Będzie. Może nawet Oscary w takiej kategorii rozdawać…„.

Co jeszcze. W Polsce film będzie fruwał pod tytułem „Szybka piątka” i z tego co się porozglądałem po necie, wszyscy na ten tytuł pisoczą. Oczywiście psioczą dla samej idei psioczenia, bo lepszej propozycji jakoś nigdzie nie widzę. Łotewer, znów jestem w mniejszości i wg mnie polski tytuł nie jest zły. Najlepszym rozwiązaniem byłoby zostawienie oryginalnego tytułu i już, ale skoro już ma być jakiś polski, to temu wiele brakuje do mistrzowskich przy/ekładów typu „Wirtualni wojownicy” = „Warriors of Virtue”.

***

PS. Mam kolejną po Garnuszku na klocuszek propozycję świątecznego prezentu. Iz biutiful:

Podziel się tym artykułem:

Skomentuj

Twó adres e-mail nie będzie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Quentin 2023 - since 2004