7 dni [Les 7 jours du talion aka 7 Days] (2010), reż. Daniel Grou
7 dni [Les 7 jours du talion aka 7 Days] (2010), reż. Daniel Grou

7 dni [Les 7 jours du talion aka 7 Days]

Zaczynam od filmu, któremu dałem 10/10.

7 dni [Les 7 jours du talion aka 7 Days] (2010)
Reżyseria: Daniel Grou
Scenariusz: Patrick Senécal na podstawie własnej powieści
Obsada: Claude Legault, Rémy Girard, Martin Dubreuil, Fanny Mallette, Rose-Marie Coallier
Zdjęcia: Bernard Couture
Muzyka: Bernard Couture
Kraj produkcji: Kanada

O czym jest film 7 dni aka Les 7 jours du talion aka 7 Days

Francuskie Kanadyjskie kino spod znaku „rape and revenge”. Zgodnie z regułami gatunku zgwałcona i zabita zostaje mała dziewczynka. Pedofil jest nieostrożny i szybko daje się złapać. Nie jest to jednak jego największe zmartwienie. Podczas transportu zostaje bowiem uprowadzony przez ojca dziewczynki – chirurga. Porywacz zawozi go do domku na odosobnieniu, gdzie w ciszy i spokoju zamierza dokonać srogiej pomsty. Skalpelem.

Recenzyjka filmu 7 dni aka Les 7 jours du talion aka 7 Days

Mocne i surowe kino, które nie pozostawia widza obojętnym. Niemal pozbawione muzyki i ograniczone w formie nie pozwala by choć na chwilę poczuć, że to co oglądamy to filmowa fikcja. Wręcz przeciwnie – podczas seansu wszyscy jesteśmy ojcem dziewczynki i zastanawiamy się, co byśmy zrobili na jego miejscu.

Film nie daje prostych odpowiedzi, bo nie może, ale nie ogranicza się tylko i wyłącznie do samego aktu zemsty (nie dla ludzi o słabych żołądkach zresztą). Przeciwstawia różne poglądy na całą sprawę, a w postaci prowadzącego całą sprawę policjanta pokazuje też inną stronę tego samego medalu, czyli kwestii radzenia sobie ze stratą.

(1286)

Zaczynam od filmu, któremu dałem 10/10. O czym jest film 7 dni aka Les 7 jours du talion aka 7 Days Francuskie Kanadyjskie kino spod znaku "rape and revenge". Zgodnie z regułami gatunku zgwałcona i zabita zostaje mała dziewczynka. Pedofil jest nieostrożny i szybko daje się złapać. Nie jest to jednak jego największe zmartwienie. Podczas transportu zostaje…

Czas na ocenę:

Ocena: 10

10

wg Q-skali

Podsumowanie: Chirurg porywa gwałciciela i zabójcę swojej córeczki. W domu na uboczu dokonuje srogiej zemsty. Mocne i surowe kino, które nie pozostawia widza obojętnym.

Skomentuj

Twój adres mailowy nie zostanie opublikowany. Niezbędne pola zostały zaznaczone o taką gwiazdką: *

*

Quentin

Quentin
Jestem Quentin. Filmowego bloga piszę nieprzerwanie od 2004 roku (kto da więcej?). Wcześniej na Blox.pl, teraz u siebie. Reszta nieistotna - to nie portal randkowy. Ale, jeśli już koniecznie musicie wiedzieć, to tak, jestem zajebisty.
www.VD.pl