Lincoln Burrows w Prison Break 5x05.
- Schowam się za skrzynką, nikt mnie nie zauważy!

Prison Break 5×05. Oglądamy na żywo

No dobra, pora zobaczyć czy poprzedni fajny odcinek był początkiem czegoś jeszcze fajniejszego czy tylko zwykłą anomalią i wypadkiem przy pracy.

Prison Break 5×05

– O co chodziło z tym wycieraniem słuchawki? Sara aż tak się boi zarazków?

– Trochę za wcześnie chyba z tym ujawnieniem się męża Sary. Śmierdzi mi tu graniem na dwie strony.

– Jest i Sana ze standardową panoramą wybuchów. Daliby se spokój, serio.

– Pięciu białych kolesi (no jeden żółty i jeden śniady) kucających między samochodami wcale nie rzuca się w oczy.

– Dajcie coś zjeść temu Państwu Islamskiemu! Zawodzą na tym pogrzebie Ramola jakby z głodu mieli umrzeć. Choć w sumie nie wiadomo co oni tam skandują, równie dobrze mogą: dajcie jeść, nie mamy siły! Był kiedyś taki kejs z napisami na ścianach w Homelandzie.

– 10 milionów riali to jakieś 10 dolarów #MałoZnanyFakt #żartuję… A w sumie sprawdziłem, 40 tysięcy dolarów, czyli nie tak źle. Ale 10 milionów brzmi lepiej.

– No ja nie wiem czy za 40 tysięcy dolarów można by kupić prochy Freddiego Mercury’ego. Wiem za to, że wkurza mnie ten płaczek, As czy jak mu tam. Nie podoba się niech se idzie w swoją stronę, a nie męczy buły.

– Powiedz nam, o co w tym wszystkim chodzi. – Nie ma czasu, kraj zaraz upadnie!

– Nie ruszę się dopóki nie powiesz mi, o co w tym wszystkim chodzi! CIĘCIE Dwie godziny później, Lincoln stoi w tym samym miejscu, gdzie stał.

– Kellerman nie miał uprawnień. I już.

– Miło z ich strony, że sezon wcześniej, no finałowy film wcześniej, nie zająknęli się ani słowem o pobiciu Sary, choć z drugiej strony chyba mam to głęboko w nosie, jak jeszcze będą kombinowali, żeby ze śmierci Michaela zrobić żywego Michaela. Żyje? Żyje. Na cholerę drążyć temat.

– Dobrze się złożyło, że terroryści z lotniska gadają po angielsku.

– Niby taki kumaty miał być ten młody Michael, a nie potrzebował nawet sekundy, żeby zakapować matkę z hiszpańskim.

– Nie ma to jak odpowiedni tajming. Lincoln wyczekał aż przyjadą na dworzec i dopiero wtedy wspomniał, że przecież trzystu kilometrów przez terytorium wroga to raczej nie przejadą.

– Odkrycie jednookiego islamisty na miarę jakiejś nagrody. Jak by się tu wydostać z Jemenu? Pociągiem! Ale też plan Michaela też zacny. Nie przebieramy się, łapiemy za skrzynki i jedziemy w długą.

– Oj Sara, Sara. Mężowi nie można było zaufać, a koleżance to można?

– Plan Michaela nawet i miał jakiś pokrętny sens na zasadzie najciemniej jest pod latarnią, ale pech chciał, że Lincoln akurat założył fajne buty.

– Michael jak się uprze… Dobra, na jednym dworcu nam się nie udało, ale uda się na drugim. Tam się nas nie spodziewają!

Michael ma przeczucie i co mu, panie, zrobisz.

– O, Flip i Flap na okazaniu. Cóż to za kolejny wyrafinowany, jak sądzę, plan zdobycia zaufania Sary. Spotkali się z jakimś byle kim na korytarzu posterunku, ciach mach, okazanie z dwójką agentów super-hiper-duper organizacji wewnątrz CIA, kocham cię Saro, nigdy bym cię nie skrzywdził.

Choć to całkiem możliwe, że Flip i Flap tak po prostu wpadli w łapy policji, myślę, że są do tego zdolni.

– Lincon rządzi. Właśnie wpadli w zastawioną na nich zasadzkę – chujową, bo chujową, ale zasadzkę – a ten nie traci humoru i sugeruje… zastawienie zasadzki. W sensie co? Nie spodziewają się ich w tym budynku?

– Czekałem na tę ładowarkę do telefonu od drugiego odcinka chyba.

– Ale że stać ich było na wykorzystanie kawałka teledysku Queen?

– Grunt to na przeszpiegi wysłać w pierwszej kolejności półślepego kolesia z kałachem. Wiem, wiem, teraz to on dowodzi i nie będziesz mu mówić co ma robić!

Kiedy ściga cię Państwo Islamskie, zawsze znajdziesz chwilę czasu, by wspomnieć swojego pierwszego, starszego, homoseksualnego kochanka #FunnyFact

– Ewentualnie popłakać, że trzeba się było odezwać do braciaka.

Odcinek Planów Miesiąca. Przekupiłem Flipa i Flapa, umieściłem nadajnik, policja ich złapała, voila, kocham cię!

– A teraz plan z kościotrupem, niekończący się fun.

– Cierpliwości Lincolna ciąg dalszy. Po co miał dzwonić wcześniej do C-Note’a, jeszcze by się dowiedział, że tak, stary, mamy samolot, wbijajcie na lotnisko.

– Myślę, że strzelanie w powietrze nie zatrzyma wciąż kołującego samolotu.

– C-Note zawsze się wywinie przed czasem, ten typ tak ma.

– Cóż, piątym odcinkiem Prison Break wracamy do krainy Szału Nie Ma.

11 odpowiedzi

 1. He he he. Miałem podobne odczucia, poziom absurdu w tym odcinku był sporawy. Ale przynajmniej jest fun i dobrze się, mimo wszystko, ogląda.

 2. A ja mam nadzieję Quentin, że będziesz też pisać myślniki przy nowym Twin Peaks. Jestem ciekaw twojego odbioru…

 3. Z Twin Peaks jest pewien problem, nie widziałem oryginału :)

 4. W przypadku Twin Peaks to nie tyle trzeba znać oryginał co też film kinowy prequel/sequel Ogniu krocz ze mną. Potwierdził to najnowszy teaser, bo pojawiają się postacie co były w filmie a nie serialu. Akurat obecnie TP jest dostępne w całości na HBO GO, a od 1 maja codziennie leci oryginał, 2 odcinki od pon. do piątku na HBO 3, a w soboty są powtórki odcinków wszystkich, które lecą w tygodniu.

 5. Miesiąc temu zakupiłem na Blu-rayu komplet The Missing Pieces. Jest tam serial z dwoma wersjami pilota (oryginalna i europejska), FWWM, 1,5 godziny usuniętych scen z FWWM i masa dokumentów (wpadki, wywiady, wizyty w zakładach pracy, ehm…). Polecam każdemu kto nie widział: obejrzeć amerykański pilot, potem serial, potem FWWM. Przy czym film to polecam obejrzeć montaż fanowski. Gość się natrudził wplatając usunięte sceny w film, zgodnie z oryginalnym scenariuszem. Release znajdziesz pod nazwą „Twin.Peaks.FWWM.Q2.Extended.Fanedit”, a film wówczas trwa 3:30. Ale warto!

 6. Quentin

  Zaciekawiła mnie ta fanowska wersja. A jak zacznę od niej to będzie bardzo źle? :)

 7. Film trzeba po serialu obejrzeć bo spoileruje wiele z serialu czyli kto zabił Laurę Palmer i są sceny, które dzieją się po finale 2 serii. Więc będziesz wiedział jak obejrzysz Missing Pieces i film przed oryginałem z lat 90 to popsuje Ci sporo z serialu jeśli masz zamiar obejrzeć, tylko nie wiem czy zdążysz bo 30 odcinków do premiery już niewiele zostało.

 8. Ucieło mi kilka wyrazów w drugim zdaniu, które miało wyglądać tak. Więc będziesz wiedział co się wydarzy w serialu jak obejrzysz Missing Pieces i film przed oryginałem z lat 90 i to popsuje Ci sporo z serialu jeśli masz zamiar obejrzeć, tylko nie wiem czy zdążysz bo 30 odcinków, a do premiery już niewiele zostało.

 9. Quentin

  Do oglądania serialu jakoś nie mogę się przekonać, więc spoilery mi nie przeszkadzają. Pytanie czy bez serialu skumam z filmu wszystko co trzeba.

 10. No wiesz, to Lynch i to taki, który przestał cokolwiek widzom wyjaśniać. Choć akurat w porównaniu z np. Inland Empire to ten film ma bardzo prostą fabułę:-)

 11. Odnośnie twojego Quentin komentarza ostatniego trailera – sam jesteś nędzna słabizna. 😛

  A tak serio – jak nie chcesz całego starego serialu, to obejrzyj chociaż tylko te odcinki wyreżyserowane przez Lyncha, tj. pilot i kilka w środku i ostatni. Łącznie to bodaj z 6 odcinków. A potem FWWM fan edit z Missing Pieces. I będziesz wówczas przygotowany do myślników z TP… 😉

Skomentuj

Twój adres mailowy nie zostanie opublikowany. Niezbędne pola zostały zaznaczone o taką gwiazdką: *

*

Quentin

Quentin
Jestem Quentin. Filmowego bloga piszę nieprzerwanie od 2004 roku (kto da więcej?). Wcześniej na Blox.pl, teraz u siebie. Reszta nieistotna - to nie portal randkowy. Ale, jeśli już koniecznie musicie wiedzieć, to tak, jestem zajebisty.
www.VD.pl