Punk Rock według Złodziei Rowerów
Punk Rock według Złodziei Rowerów.

Punk Rock według Złodziei Rowerów – premiera online dokumentu muzycznego

Fajna rzecz przyszła na maila więc żal nie pchnąć jej dalej. Czyli dwa słowa o dokumencie muzycznym Punk Rock według Złodziei Rowerów, który właśnie miał swoją premierę online. Oddajmy głos jego twórcom.

Punk Rock według Złodziei Rowerów

Bez patronatów i bez sponsorów powstał film opowiadający o punkowym zespole z Polski B oraz o wartościach i ideałach przyświecających ludziom, którzy tworzyli scenę niezależną w okresie transformacji ustrojowej. Zwiastun filmu:

Punk Rock według Złodziei Rowerów jest powrotem do klimatu lat 90., kiedy przyjaciół nie poznawało się na Facebooku a słowo „sukces” brzmiało jak obelga. Ten 54-minutowy dokument wyprodukowany metodą D.I.Y. przypomina o etyce charakteryzującej niegdyś zjawisko nazywane punk rockiem. Jest to film o szczególnym pojmowaniu roli muzyki, tak obcym współczesnej kulturze opartej na komercji i zależności od państwowych dotacji.

Premiera w realu miała miejsce w zimny deszczowy wieczór 8 listopada 2012 roku w Białostockim kinie Forum. Na pokaz przybyło wtedy około 120 osób. W sumie do roku 2016 odbyło się ponad 30 pokazów w Polsce i poza granicami (m.in. w Londynie i Berlinie). Każdy z nich był inicjatywą osób związanych w taki czy inny sposób z polską sceną niezależną lat 90. Przy okazji koncertów, festiwali i pokazów indywidualnych, ludzie mieli okazję zobaczyć o co chodziło dzieciakom kilkanaście lat temu. Dla niektórych była to podróż sentymentalna.

W czerwcu 2015 roku film ukazał się jako dodatek do płyty winylowej Demo 1995 zawierającej utwory z pierwszej kasety Złodziei Rowerów. Wydany przez wytwórnię Refuse Records zestaw LP + DVD zawiera książeczkę z historią zespołu oraz film w polskiej i angielskiej wersji językowej wraz z galerią ponad 120 zdjęć i 140 plakatów koncertowych z lat 1993-2010. Autorem projektu okładki DVD jest Jacek Bęben, który wcześniej opracował plakat na potrzeby pokazu w Kielcach. Zamówienia wciąż można składać pod adresem: refuseorder@gmail.com i poprzez stronę: www.refusemusic.net.

Więcej informacji na stronie: http://studioulica.blogspot.com/p/o-filimie.html

No to co, zapraszam na seans:

Skomentuj

Twój adres mailowy nie zostanie opublikowany. Niezbędne pola zostały zaznaczone o taką gwiazdką: *

*

Quentin

Quentin
Jestem Quentin. Filmowego bloga piszę nieprzerwanie od 2004 roku (kto da więcej?). Wcześniej na Blox.pl, teraz u siebie. Reszta nieistotna - to nie portal randkowy. Ale, jeśli już koniecznie musicie wiedzieć, to tak, jestem zajebisty.