Marzec 2016 w ocenach Prima Aprilis edition
Marzec 2016 w ocenach

Marzec 2016 w ocenach

Trochę podgoniłem pod koniec miesiąca, ale i tak, filmowo (szczególnie ilościowo) muszę uznać marzec jako marny.

9

Reality
Kontrowersyjne i stawiające ważne pytania o granice mediów kino, jeden z filmów uważanych za głównego kandydata do zwycięstwa na festiwalu w Cannes. Opowieść o telewizyjnym reality show, w którym uchodźcy z Syrii stają do zawodów o to, kto pierwszy przedostanie się do Niemiec.
Santa Satan
W wyniku błędu popełnionego w trakcie czarnej mszy, grupa satanistów z małego miasteczka wzywa Szatana, który okazuje się bardzo miłym i uczynnym diabłem. Komediowy horror w starym, dobrym stylu lat 80.

8

ലൈഫ് ഒരു പെട്ടി ചോക്ലേറ്റ് പോലെയാണ് aka You Never Know
Życie czternaściorga zupełnie obcych sobie ludzi splątuje się ze sobą w trakcie obchodów święta Diwali, kiedy to dochodzi do cudu. Popis aktorski Mammootty’ego, który wcielił się we wszystkie czternaście ról.
Bloody Hell!
Zwariowana czarna komedia o prowadzącej bank krwi rodzinie wampirów. Który to już świetny film z Korei Południowej?
Facebook of the Dead 3: Reactions
Użytkownicy Facebooka, którzy klikają w tajemniczą ikonkę reakcji: śmierć, giną w przeciągu tygodnia w niewytłumaczalny sposób. Po nieudanej dwójce, trójce pomogło swobodne podejście do tematu spowodowane faktem, że została nakręcona prosto na DVD.

7

25 godzina
Dokument o tym, jak ludzie wykorzystują dodatkową godzinę życia w trakcie tradycyjnego przesunięcia czasu o godzinę do tyłu. Przyzwoity dokument, o którym głośno z powodu procesu sądowego, w którym jeden z użytkowników Facebooka twierdzi, że jego znajomy ukradł mu pomysł, jakim dzielił się na wallu.
88
Niedaleka przyszłość. Jedyną nadzieją na obalenie pierwszego islamskiego prezydenta Norwegii Ahmeda Al-Abrahama jest ruch społeczny kierowany z więzienia przez Andersa Breivika. Odważne norweskie kino stawiające pytanie: co dalej?
Lech
Rok 1969. Lech Wałęsa zostaje zwolniony ze Stoczni Gdańskiej. Znajduje pracę jako elektryk w gmachu KW PZPR w Gdańsku. Całkiem udana, jak na polski film, alternatywna wersja historii współczesnej Polski.
Lumberjacks: The Musical
Na londyńskim West Endzie rywalizują między sobą dwa gangi: brodatych drwali i metroseksualnych w rurkach. Niezły musical, którego najjaśniejszym punktem jest brawurowo wykonany cover piosenki Monty Pythonów.
Celebrity Inc.
Tydzień z życia redakcji prowadzonego przez największe gwiazdy kina portalu plotkarskiego, w którym opisują życie paparazzi oraz dziennikarzy portali plotkarskich. Pomysł świetny, ale chyba na dużo krótszą formę.
Pyaar aka Love
On jest chory na stwardnienie rozsiane, ona na białaczkę. W dniu wypadku autobusu, w którym giną ich rodzice dowiadują się, że ich dziecko, które ma się urodzić za dwa miesiące będzie niepełnosprawne. Bollywood tradycyjnie o tym, że miłość zwycięży wszystko.

6

20 Years Later
John wraca do rodzinnego miasteczka w dwudziestą rocznicę dnia, który odmienił jego życie. Nikt nie rozpoznaje mężczyzny, który wyjechał dawno temu będąc jeszcze dziewczynką. Pierwszy w historii kina film nakręcony dwoma ujęciami.
Bolek i Lolek vs Reksio
Nie lubię animek… ale te dało się obejrzeć dzięki sentymentowi do tytułowych bohaterów filmu. To pierwsza produkcja ze stajni Semafora, który w dość przewrotny sposób rozpoczyna ekspansję na komiksowe uniwersa.
Kaseta
Dwóch młodych youtuberów odnajduje kasetę wideo z nagraniem wesela matki jednego z nich. Nie rozpoznają mężczyzny, za którego wychodzi za mąż. Pierwszy polski found-footage.

5

Kto ratuje jedno życie…
Historia rodziny, która w trakcie II wojny światowej ukrywała w piwnicy kilkunastu Żydów. Pierwsza amerykańska produkcja sfinansowana przez PiSF. W obsadzie Billy Zane, Jeff Fahey, Jane Seymour i Cuba Gooding Jr. w roli czarnoskórego Żyda.

4

Right Turn
Grupa studentów pierwszego roku w trakcie drogi na Mardi Gras zbacza z autostrady i trafia do domu zamieszkałego przez zdeformowanych mieszkańców. Nuda. Mieszkańcy okazują się przyjaźni. Film o poszukiwaniu Boga.
Shinseina kani aka Holy Crab!
Shiniji za dnia pracuje na targu rybnym, a nocami zamienia się w ogromnego kraba, który poluje na miejscowych rybaków. Niskobudżetowe, zwariowane gore prosto z Japonii. Wyłącznie dla miłośników tamtejszej filmowej tandety.

3

Ezekiel 25:17
Kontynuacja losów Julesa Winnfielda (Samuel L. Jackson) z Pulp Fiction. Kiedy okazało się, że Quentina Tarantino na reżyserskim stołku zastąpi Eli Roth, było już wiadomo, że tak się to skończy.

2

Mam dla ciebie dwie wiadomości: dobrą i złą
W wyniku wybuchu nuklearnego Janek zyskuje nieśmiertelność. Tyle tylko, że z tego samego powodu zostaje ostatnim człowiekiem na Ziemi. Krzysztof Zanussi podjął kolejną nieudaną próbę połączenia kina egzystencjalnego z kinem gatunkowym. O cztery godziny za długą.

4 odpowiedzi

 1. frank drebin

  Eh, dopiero przy Breiviku skubnąłem się, że dziś jest prima aprilis :)

 2. Quentin

  Prawidłowo :)

 3. Nie wiem czy już znasz, ale na tym profilu to same bzdety się pojawiają!
  https://www.facebook.com/profile.php?=73322363

 4. Quentin

  LOL, właśnie na fejsa wrzucałem :).

  Ale tak, znam, było modne jakiś czas temu, pewno też 1 kwietnia :)

Skomentuj

Twój adres mailowy nie zostanie opublikowany. Niezbędne pola zostały zaznaczone o taką gwiazdką: *

*

Quentin

Quentin
Jestem Quentin. Filmowego bloga piszę nieprzerwanie od 2004 roku (kto da więcej?). Wcześniej na Blox.pl, teraz u siebie. Reszta nieistotna - to nie portal randkowy. Ale, jeśli już koniecznie musicie wiedzieć, to tak, jestem zajebisty.
www.VD.pl