Prevues of coming attractions, odc. 174
Prevues of coming attractions, odc. 174

Prevues of coming attractions, odc. 174

Bida z nyndzom, jeśli chodzi o nowe trailery. Będzie chyba czas po Oscarach, żeby ponadganiać wszystkie serialowe zaległości. A wbrew pozorom (że nie ma już fajnych seriali) ostatnio mam ochotę, żeby objerzeć przynajmniej kilka.

Prevues of coming attractions, odc. 174

 

Florence Foster Jenkins

Q-Prognoza:  QJWIE  – Gdybym miał odpowiedzieć na proste pytanie: Czy czuję się zachęcony?, odpowiedź musiałaby brzmieć: Nie. Ale lubię Hugh Granta, więc się cieszę, że trochę go ostatnio więcej.

Crouching Tiger, Hidden Dragon: Sword of Destiny

Q-Prognoza:  QPA  – Ale też nie jestem fanem pierwszego Przyczajonego tygrysa. Poza tym: kurwamać! Skoro już muszą w te sznurki, to nie mogą jakoś mniej oczojebnie? Spoko, niech latają, raz na jakiś czas niech dziwnie nie upadną, przeżyję, ale mam wrażenie, że oni już kroku bez sznurków zrobić nie mogą! Szczególnie po kruchym lodzie.

Bastille Day

Q-Prognoza:  7/10  – Niby wszystko na swoim miejscu, ale tak bardzo niczego nowego tu nie ma, że chyba wygenerowali to z jakiejś maszyny do układania wątków w sensacyjnej komedii policyjnej.

Born to Be Blue

Q-Prognoza:  QJWIE  – Mogłoby być fajne, gdyby tylko całkowicie wymienić muzykę ;).

Colonia

Q-Prognoza:  QL  – OK, nie jestem do końca przekonany do tego QL-a, ale czuję się zaintrygowany. Aż kuknąłem na Wikipedię i już wiem, że:

Colonia Dignidad (pełna nazwa: La Sociedad Benefactora y Educacional Dignidad, obecnie Villa Baviera) – osada założona przez niemieckich imigrantów w południowym Chile, niedaleko miasta Catillo, w odizolowanym miejscu prowincji Linares. Osadnictwo w tym miejscu rozpoczęto w połowie lat 50. XX wieku. Obecnie po przeprowadzonym śledztwie Kolonia Dignidad obok Villi Grimaldi uznawana jest za jedno z najważniejszych miejsc więzienia, torturowania i mordowania ludzi w czasie reżimu militarnego Augusto Pinocheta. Kolonia urosła do 300 mieszkańców, zarówno Niemców jak i Chilijczyków, osiągnęła 137 km2. Głównym zajęciem w kolonii było rolnictwo. Posiadała ona szkołę, szpital, lotnisko, a nawet własną elektrownię. Kolonia była tajemnicza, otoczona drutem kolczastym, wieżami strażniczymi. Posiadała również ukryte zapasy broni. Odosobnienie kolonii i panująca wokół niej zmowa milczenia doprowadziły do powstania wielu spiskowych teorii na temat jej funkcjonowania, mieszających przy tym prawdę z legendami, włączając w to opowieści o okultystycznej sekcie prowadzonej przez nazistów. Inni uważali mieszkańców kolonii za nieszkodliwych dziwaków. (Wikipedia)

Mother’s Day

Q-Prognoza:  QPA  – Cóż za nieudany zwiastun. Godny zanotowania z powodu dwóch Julii Roberts w rolach głównych. Kino szybko wykorzystało podobieństwo Britt do Julii.

My Big Night

Q-Prognoza:  QJWIE  – Nowy (nowy jak nowy, premierę miał w zeszłym roku) Alex de la Iglesia jakoś specjalnie mnie nie zagrzał. No ale może to tylko wina zwiastuna.

Hunt for the Wilderpeople

Q-Prognoza:  QJWIE  – A tu dla odmiany nowy Taika Waititi, czyli koleżka od What We Do in the Shadow. Wrażenia te same co w przypadku zwiastuna wyżej.

4 odpowiedzi

 1. Taika Waititi ma zrobić kolejnego Thora. Szkoda chłopaka do Marvela. :(

 2. Quentin

  Ano ma, ale ja bardziej patrzę na to z perspektywy teorii „zrób dobry horror, wylądujesz w Hollywood”.

 3. Ale on nie nakręcił horroru, same komedie. 😛 Swoją drogą ciekawe czy „Hunt for the Wilderpeople” będzie tak samo jak „Boy” i „What we do in the Shadows” charakteryzował się totalnie odlotowo śmiesznym pierwszym kwadransem i umiarkowanie śmieszną resztą. :) PS: Neil Marshall zrobił swego czasu dwa bardzo dobre horrory a Holyłud go olało. 😛

 4. Quentin

  Wiesz o co mi chodzi z tym horrorem, czepiasz się dla zasady 😛

  Brytyjskim twórcom Hollywood niepotrzebny, mają u siebie wystarczająco duże możliwości rozwoju. Poza tym jak taka Gra o tron nie jest Hollywood to nie wiem co jest :).

  Nie każdy autor dobrego horroru zostaje wessany przez Hollywood, ale odsetek takich przypadków jest zdecydowanie większy niż np. liczba wessanych autorów filmów obyczajowych. Chcesz jechać do Hollywood – rób horror, to najszybszy sposób.

Skomentuj

Twój adres mailowy nie zostanie opublikowany. Niezbędne pola zostały zaznaczone o taką gwiazdką: *

*

Quentin

Quentin
Jestem Quentin. Filmowego bloga piszę nieprzerwanie od 2004 roku (kto da więcej?). Wcześniej na Blox.pl, teraz u siebie. Reszta nieistotna - to nie portal randkowy. Ale, jeśli już koniecznie musicie wiedzieć, to tak, jestem zajebisty.
www.VD.pl