bohaterowie filmu Turbo Kid
- Dychę naszą widzimy ogromną!

Sierpień 2015 w ocenach

Czyli co Q-Słonko widziało w sierpniu.

10

Turbo Kid
W świecie po zagładzie nuklearnej młody Chłopak toczy ultrakrwawą walkę z zabójcami swoich rodziców. Instant classic, jak to mówią za wodą.

9

A zori zdes tikhie aka The Dawns Here Are Quiet (1972)
I wojna światowa. Oddział kobiet walczy przeciwko przeważającej sile wroga. Klasyka radzieckiego kina wojennego. Klasyka kina w ogóle.
Attack on Titan
Odległa przyszłość. Ocaleli z zagłady ludzkości walczą o przeżycie z kilkudziesięciometrowymi olbrzymami. Spływające krwią monumentalne japońskie widowisko.
Man Who Saved the World, The
Fabularyzowany dokument o radzieckim podpułkowniku, od którego decyzji zależały losy świata. Świetny i mocno wzruszający.

8

Amy
Dokument o życiu i śmierci Amy Winehouse. Bardzo solidnie i bez popadania w tanią sensację.
Clown
Opętany przez pradawnego potwora mężczyzna zamienia się w bezwzględnego mordercę. Horror w starym dobrym stylu.
Danny Collins
Starzejący się gwiazdor muzyki rozrywkowej pod wpływem impulsu postanawia uporządkować swoje życie. W końcu porządny film z Alem Pacino!
Mission Impossible: Rogue Nation
Ethan Hunt i koledzy zostają zmuszeni do walki o swoje dobre imię z wszechpotężnym Syndykatem. Tom Cruise nie zawodzi. Żyj nam sto lat, Tomku!

7

A zori zdes tikhie… aka The Dawns Here Are Quiet (2015)
II wojna światowa. Oddział kobiet walczy przeciwko przeważającej sile wroga. Bardzo porządny remake klasycznego filmu.
Cop Car
Dwóch młodych chłopców kradnie policyjny samochód należący do skorumpowanego szeryfa. Amerykańskie kino w pełnej krasie.
Extinction
Trójka prawdopodobnie ostatnich ludzi na Ziemi walczy o przeżycie w skutym lodem świecie. W sam raz na upalne dni.
I Am Chris Farley
Dokument o przedwcześnie zmarłym amerykańskim komiku Chrisie Farleyu. Wszystko na swoim miejscu, choć przydałoby się trochę więcej pieprzu.
Jackie Brown
Powtórkowy seans filmu o stewardessie, która zostaje wmieszana w kryminalną historię, przyniósł o wiele lepsze wrażenia niż pierwsza z nim przygoda. Ale to wciąż najsłabszy film Quentina Tarantino.

6

Beyond the Brick: A LEGO Brickumentary
Kolorowy i wesoły dokument o najsłynniejszych klockach świata. Zrobiony jednak za bardzo z pozycji na kolanach.
Boychoir
Młody, utalentowany, ale i krnąbrny chłopak dołącza do światowej sławy chóru chłopięcego. Cierpiący na brak emocji film, o którym każdy wie, jak się skończy.
Dark Places
Ocalała z masakry dziewczyna wraca wspomnieniami do dnia morderstwa jej rodziny. Mroczny thriller, któremu sporo brakuje, a najbardziej wiarygodnej historii.
I’m Evel Knievel
Zawsze byłem ciekaw tego, co Amerykanie widzą w kolesiu, który przeskakuje na motocyklu przez różne przeszkody. I dalej nie wiem.
Mr. Brooks
Seryjny morderca toczy nierówny bój ze swoją mroczną naturą. W końcu obejrzałem i podejrzewam, że bardziej by mi się podobał, gdybym zobaczył go przed „Dexterem”.

4

Trainwreck
Rozrywkowa dziewczyna niespodziewanie dla siebie samej zakochuje się w sławnym chirurgu. Całkowicie nieśmieszne, omijać.

3

Gallows, The
Grupka młodzieży-debili włamuje się do budynku teatru, by stać się ofiarami latającej szubienicy. Kolejny gwóźdź do trumny found-footage.
Lost After Dark
Grupa licealnej młodzieży na gigancie kontra krwiożerczy kanibal. Gigantyczna strata czasu.

2 odpowiedzi

  1. dopiero Mr Brooksa obejrzałeś? 😀 a myślałem, że to ja mam zaległości :)

  2. Quentin

    No tak odkładałem i odkładałem aż prawie 10 lat minęło :)

Skomentuj

Twój adres mailowy nie zostanie opublikowany. Niezbędne pola zostały zaznaczone o taką gwiazdką: *

*

Quentin

Quentin
Jestem Quentin. Filmowego bloga piszę nieprzerwanie od 2004 roku (kto da więcej?). Wcześniej na Blox.pl, teraz u siebie. Reszta nieistotna - to nie portal randkowy. Ale, jeśli już koniecznie musicie wiedzieć, to tak, jestem zajebisty.
www.VD.pl