Leonardo DiCaprio w zwiastunie filmu The Revenant
Leo trafi w końcu w Oscara czy nie? Zaznacz prawidłową odpowiedź: 1. NIE. 2. NIE.

Prevues of coming attractions, odc. 158

The Revenant

Q-Prognoza:  QJWIE  – Trochę ociągałem się z obejrzeniem tego zwiastuna, choć zupełnie bez powodu. A teraz, gdy w końcu go obejrzałem, pochwaliłem swoje przeczucie za to, że podświadomie dało mi znać, że nie ma się co śpieszyć. Nie no, głupi nie jestem. Inarritu, DiCaprio, chłód bijący z ekranu, realizm i zdjęcia Lubetzkiego wskazują na to, że prędzej będzie to świetny film niż na to, że mam rację i nie ma się co podpalać. Ale mimo to powyższy zwiastun jest zupełnie nijaki i zapowiada męczarnie z gatunku filmów Malicka. I to prawdopodobnie dobrze, bo nie zdradza nic i niewiele mówi o filmie, czyli tak jak zwiastun powinien. Ale może jednak nie tak dobrze :P.

Tak, tak, wiem, Tom Hardy. Nie przepadam za nim.

Vacation

Q-Prognoza:  QPA QPA  – Zła wiadomość jest taka, że remake National Lampoon’s: Vacation przeszedł właśnie do historii. Tyle filmów na świecie, a do historii Q-Bloga przechodzi właśnie on. Dobra wiadomość jest natomiast taka, że przeszedł do historii jako pierwszy film, który dostał aż dwie QPY. Chyba ciężko będzie w tym roku o gorszą żenadę.

The Hunger Games: Mockingjay – Part 2

Q-Prognoza:  QL  – Życzyłbym sobie mniej patosu, ale tak poza tym to powinno być dobrze.

Mississippi Grind

Q-Prognoza:  7/10  – Wszystko to już gdzieś kiedyś było. Źle nie będzie, wybitnie też nie, Siedem jak w mordę strzelił. No i trochę tego Ryana Reynoldsa ostatnio za dużo jak na mój gust.

Freeheld

Q-Prognoza:  QL  – Lubię takie filmy, więc nie ma żadnego powodu do zwątpienia. Mistrzowsko dobrana obsada gwarantuje, że nie będzie kichy, a jedyny kpiący uśmieszek pojawia się na twarzy tylko wtedy, gdy człowiek pomyśli o tym filmie w kategorii lepu na Oscary. Ale wiadomo, lepszy dobry film oscarowy niż kijowy film nieoskarowy #OczywistaOczywistość

Experimenter

Q-Prognoza:  QJWIE  – Trochę jak na mój gust zbyt artistiko. Tak czy siak czeka nas w najbliższym czasie wysyp filmów o eksperymentach, bo jeszcze zdaje się na premierę czeka kolejny film o eksperymencie Zimbardo.

Zipper

Q-Prognoza:  QPA  – Całość wygląda na bezpłciową i bezpomysłową szmirę, ale podrzucam, bo uważam za zabawne obsadzenie Cersei w roli kandydatki na Pierwszą Damę jak rozumiem.

Synchronicity

Q-Prognoza:  QJWIE  – Twórcy Sygnału biorą się za podróże w czasie. Co z tego wyjdzie? Bez choćby zarysu fabuły trudno powiedzieć, a oceniając na razie audio i wideo wygląda na to, że jest na co poczekać. Choć osobiście nie lubię takiego techno-noiru, stąd QJWIE.

Żyć nie umierać

Q-Prognoza:  QPA  – Biednie to wygląda i zupełnie przeciętnie. Odejmij raka i Tomasza Kota i nie zostanie nic poza, standardowo, skopanymi po całości fontami.

Król życia

Q-Prognoza:  QJWIE  – Tu już trochę lepiej. Brakuje tylko jakiegoś oryginalnego pomysłu, bez którego zostają przeciętne żarty opakowane w sceny zajumane z kilku innych filmów.

Maze Runner: The Scorch Trials

Q-Prognoza:  7/10  – To byłaby naprawdę fajna seria, gdyby zrobić ją na poważnie. Krew, flaki i inne przysmaki. Ale i tak wyróżnia się na tle innych młodzieżowych trylogii. No właśnie, trylogia, czyli dwójka niestety powinna być taka przejściowa jak każda druga część trylogii.

The Black Panthers: Vanguard of the Revolution

Q-Prognoza:  QL  – Super, zawsze chciałem dowiedzieć się czegoś więcej o Czarnych Panterach.

3 odpowiedzi

 1. Lugalkiniszedudu

  Słabiutki ten Lubezki, oj słabiutki. Zdjęcia na jedno kopyto, zero inwencji, zrypana kompozycja. Niech pojedzie do Łodzi na korepetycje.

  😉

  Dla samych zdjęć ten film obejrzę.

 2. The Revenant – abstrahując od Twego opisu nie badam jak można się w ogóle zastanawiać nad poziomem tejże produkcji, wszak – zaprawdę powiadam Ci/wam – od lat (ilu, to zależy..) nazwisko diCaprio gwarantem dobrego kina jest i basta (podobnie jak Cruise). Niby truizm, ale jak widać niektórym trzeba i takie banały przypominać 😉 Tom zaś pasuje idealnie, no bo gdzie jak gdzie ale w traperskich okolicznościach przyrody hardym trzeba być nie lada :)

 3. Quentin

  No ja po gwarancie oczekuję więcej niż po niegwarantach, dlatego mimo Leo pozostaję sceptyczny wszak taki J.Edgar, Wyspa Tajemnic czy Wielki Gatsby mimo gwaranta okazały się średnie – żeby pozostać tylko przy ostatnich tytułach. ALE tak poza tym to się zgadzam :).

Skomentuj

Twój adres mailowy nie zostanie opublikowany. Niezbędne pola zostały zaznaczone o taką gwiazdką: *

*

Quentin

Quentin
Jestem Quentin. Filmowego bloga piszę nieprzerwanie od 2004 roku (kto da więcej?). Wcześniej na Blox.pl, teraz u siebie. Reszta nieistotna - to nie portal randkowy. Ale, jeśli już koniecznie musicie wiedzieć, to tak, jestem zajebisty.