Jedyny człowiek, który potrafi trzasnąć obrotowymi drzwiami.
Jedyny człowiek, który potrafi trzasnąć obrotowymi drzwiami.

Kwiecień 2015 w ocenach

Czyli co Q-Słonko widziało w kwietniu:

9

Electric Boogaloo – The Wild Untold Story of Cannon Films
Dokumentalna przejażdżka bez trzymanki przez historię studia filmowego The Cannon Group. Mark Hartley, jak zwykle, w formie!
Valley Uprising
Historia wspinaczki skałkowej zapisana na stromych urwiskach Parku Narodowego Yosemite. Tętniący życiem dokument, którego przegapić nie można.

8

Captivated – The Trials of Pamela Smart
Historia, która zainspirowała Gusa Van Santa do nakręcenia To Die For. Dokument o pierwszym procesie sądowym transmitowanym na żywo w telewizji oraz roli mediów w ostatecznym wyroku.
Chappie
RPA niedalekiej przyszłości. Obdarzony świadomością policyjny robot trafia w łapy miejscowych oprychów. Niezobowiązująca i efektowna rozrywka z nutką refleksji.
Dear Zachary: A Letter to a Son About His Father
Kiedy była dziewczyna zamordowanego przez nią chłopaka ogłasza, że spodziewa się jego dziecka (wiem, skomplikowane), przyjaciel postanawia uczcić ofiarę mordu filmem dokumentalnym. I kiedy myślisz, że bardziej wzruszająco się już nie da…
Disco polo
Historia formacji Laser, która na początku lat 90. pragnie podbić szczyty list przebojów muzyki disco polo. Rozśpiewane i kolorowe kino, które miało się nie udać, a jednak wyszło.
Ex Machina
O sukcesie badań nad sztuczną inteligencją ma przesądzić test wykonany przez zdolnego programistę. Minimalistyczne w formie i maksymalne w treści kino science-fiction z najwyższej półki.
Furious 7
Szybka i wściekła ekipa Dominika Toretto musi zmierzyć się z byłym angielskim komandosem, który się na nich mocno zdenerwował. Wszystko, co chcieliście zobaczyć w Szybkich i wściekłych i nie baliście się, że nie zobaczycie.
Horns
Oskarżony o morderstwo swojej dziewczyny Ig (Harry Potter) na tropie prawdziwego sprawcy. Spodziewałem się wszystkiego co najgorsze, ale Rogi okazały się świetną bajką dla dorosłych.
Little Death, The
Kilka luźno powiązanych ze sobą opowieści o parach, które zmagają się z erotycznymi problemami. Gdyby całość była tak efektowna jak finałowy segment o tłumaczce języka migowego, to byłaby Dycha.
Seasoning House, The
Bałkany, rok 1996. Głuchoniema dziewczyna pomaga prostytutkom więzionym w burdelu dla żołnierzy. Ponury i naturalistyczny obraz nie dla wrażliwych.

7

Happy Valley
Dokumentalny zapis seksualnego skandalu, jaki wstrząsnął jedną z najbardziej prestiżowych sportowo amerykańskich uczelni. Sport i pedofilia – nie mogło być nieciekawie.
Kurt Cobain: Montage of Heck
Oparty na domowych nagraniach oraz pamiętnikach Cobaina dokument o charyzmatycznym frontmanie Nirvany. Mogło być zdecydowanie lepiej i ciekawiej. Zdecydowanie.
Love, Rosie
Ona kocha jego, ale mu tego nie powie. On kocha ją, ale tego nie wie. Marnują przez to sporą część swojego życia. Nie polubiłem bohaterów, którzy byli dość sporymi kretynami.

6

Black or White
Owdowiały Elliot zostaje zmuszony do walki o wnuczkę z rodziną ze strony ojca małej. Obyczajowe kino podejmujące problem podziałów rasowych tak, żeby czasem kogoś nie obrazić.
Child 44
Nieustępliwy policjant kontra seryjny morderca dzieci oraz radziecki aparat władzy. Chaos reigns!
Citizenfour
Dokumentalista rusza do Hongkongu na serię spotkań z Edwardem Snowdenem. Według mnie zupełnie niedopracowany i nieciekawy dokument, który wyróżnia się jedynie złowieniem gorącego tematu i jak najszybszą jego egzekucją.
Dead Lands, The
Syn zdradzonego wodza Maorysów poprzysięga zemstę na zabójcach swojego ojca. Nowozelandzki film w całości mówiony w języku maoryskim. Bardzo fajnie i oryginalnie zrealizowane walki, ale cała reszta przeciętna.
Jeziorak
Ciężarna policjantka prowincjonalnej komendy prowadzi śledztwo w sprawie topielicy. Problemem filmów całkiem w porządku jest to, że są tylko filmami całkiem w porządku.
Last Knights
Grupa wyklętych rycerzy planuje pomszczenie swojego pryncypała. 2/3 filmu do przespania, potem robi się ciekawiej.
Run All Night
Podstarzały zabójca z irlandzkiego gangu chroni syna przed zemstą gangsterów. Sztampowe kino akcji, typowy „film z Liamem Neesonem”.

5

Beyond the Reach
Aby zatrzeć ślady morderstwa, milioner zostaje zmuszony do zapolowania na jedynego świadka. Dwóch facetów goni się po pustyni przez cały film. Mad Max to nie jest.
GirlHouse
Psychopatyczny morderca urządza polowanie na internetowe erotyczne modelki. Kiedy już film z takim plotem jest nudny, to wiedz, że nic się nie dzieje.

4

Boy Next Door, The
Seksowna nauczycielka spędza upojną noc z młodym sąsiadem. Zauroczenie młodzianem będzie dla niej fatalne w skutkach. Telewizyjna bzdura.
Forger, The
By móc spotkać się jeszcze z umierającym na raka synem, fałszerz obrazów zgadza się podrobić arcydzieło Moneta. Strata czasu.

Skomentuj

Twój adres mailowy nie zostanie opublikowany. Niezbędne pola zostały zaznaczone o taką gwiazdką: *

*

Quentin

Quentin
Jestem Quentin. Filmowego bloga piszę nieprzerwanie od 2004 roku (kto da więcej?). Wcześniej na Blox.pl, teraz u siebie. Reszta nieistotna - to nie portal randkowy. Ale, jeśli już koniecznie musicie wiedzieć, to tak, jestem zajebisty.