×

Wrzesień 2014 w ocenach

Czyli co Q-Słonko widziało we wrześniu.
 

9

Once
Przypadkowe spotkanie ulicznego grajka i sprzedawczyni kwiatów zaowocuje czymś niespodziewanym. Śpiewająco zdany egzamin z robienia filmów za to, co ma się akurat w portfelu.
Snowtown
Wychowywany przez samotną matkę 16-latek pozostaje pod coraz większym wpływem homofoba z sąsiedztwa. Surowe i brutalne kino oparte na faktach.
 

8

King of Arcades, The
Dokument o pasjonacie, który przywraca do życia stare maszyny do gier komputerowych. Film z gatunku tych bardzo fajnych, ale nic więcej.
Homesman, The
Surowe spojrzenie na ciężkie życie amerykańskich osadników w połowie XIX wieku. Nudny antywestern, który jednak po seansie zostaje w głowie na dłużej.
Young Adult
Na wieść o powiększeniu się rodziny swojego byłego chłopaka, autorka poczytnych czytadeł wraca do rodzinnego miasteczka. Film o miasteczku z hutą, ale bez huty.
 

7

Attorney, The
Prawnik, dla którego liczy się tyko zysk, nieoczekiwanie będzie musiał przewartościować swoje poglądy. Koreańska wersja „Ludzi honoru”, która rozlicza się z trudną przeszłością kraju.
Beyond the Edge
Fabularyzowany dokument o legendarnej wyprawie zakończonej pierwszym wejściem na Mount Everest. Dla takich widoków potrzeba dużego ekranu i 3D.
Equalizer, The
Spokojny pracownik marketu budowlanego w rzeczywistości okazuje się być kimś zupełnie innym. Komiksowe kino na poważnie, które stoi w zbyt wielkim rozkroku między akcją, a dramatem obyczajowym.
Grand Seduction, The
Mieszkańcy kanadyjskiego portu muszą zrobić wszystko, by zachęcić lekarza do osiedlenia się u nich. Lekkie, łatwe, przyjemne, siódemka.
Miasto 44
Długo oczekiwany film o Powstaniu Warszawskim. Zrealizowany na prawdziwie światowym poziomie zawodzi, jeśli chodzi o scenariusz.
Rover, The
Dziesięć lat po załamaniu się światowej ekonomii tajemniczy wędrowiec próbuje odzyskać skradziony przez złodziei samochód. Surowe kino prosto z australijskiego Outbacku.
To Be Takei
George Takei – Kapitan Sulu, gwiazda Facebooka, gej-aktywista. Za dużo czasu poświęcono mało ciekawemu mężowi tytułowego bohatera i to główna wada tego dokumentu.
 

6

Hardkor Disko
Tajemniczy młody mężczyzna osacza pewną rodzinę. 15 minut świetnego filmu i 70 minut całej reszty.
Honeymoon
Świeżo upieczeni małżonkowie wyruszają do domku letniskowego w położonym na odludziu lesie. Nietrduno się domyślić, jak skończy się ten horror.
Million Dollar Arm
Agent sportowy wpada na pomysł odnalezienia zdolnego baseballisty w… Indiach. Skrojony według ogranych wzorców familijnego kina sportowego nie bawi tak jak teoretycznie powinien.
Mirage Men
Przewrotne spojrzenie na tematykę wizyt gości pozaziemskich w naszych skromnych progach. Dokument, któremu brakuje jakości.
Necessary Evil – Super Villains of DC Comics
Dokument o DC-komiksowych badgajach. Ciekawy i interesujący, ale bez żadnego szerszego kontekstu nie wychodzi poza ramy laurki.
Sint
Czarna komedia o Świętym Mikołaju, który zamiast prezentów przynosi śmierć. Holendrom udało się nakręcić przeciętny amerykański slasher.
Space Station 76
Pracownicy stacji kosmicznej przeżywają swoje codzienne smutki i radości. Całość mistrzowsko zrealizowana w konwencji starego filmu s-f, ale najwyraźniej nie miałem ochoty na metafory i inteligentny humor.
Whitey: United States of America v. James J. Bulger
Tak wyglądałby „The Departed”, gdyby był filmem dokumentalnym. Byłby nudny, bo za bardzo hermetyczny.
 

5

Love and Lemons oryg. Sma citroner gula
Kucharka z aspiracjami otwiera knajpę… też z aspiracjami. W tej romantycznej komedii kulinarnej zdecydowanie brak ładu i składu.
Shock Value
Marzący o wielkiej karierze reżyser horrorów zatrudnia do swojej następnej produkcji seryjnego mordercę. Najlepszy w tym filmie jest pomysł na jego fabułę.
Służby specjalne
Skandalizujący thriller polityczny rozprawiający się z politycznymi aferami ostatnich lat. Kino za mocno ocierające się o amatorską autoparodię.
Wrong Turn 5
Rodzina kanibali morduje uczestników wiejskiego festiwalu. Ani straszne, ani śmieszne – ale fajne gore.
 

3

At the Devil’s Door
Niespodziewane komplikacje przeszkadzają Antychrystowi w przyjściu na ten łez padół. Obsadzanie w horrorze gwiazdy „Glee” nie mogło skończyć się inaczej. 

Podziel się tym artykułem:

Skomentuj

Twó adres e-mail nie będzie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Quentin 2023 - since 2004