Lipiec 2014 w ocenach

Mam na imię Quentin, od dwóch tygodni nie widziałem żadnego filmu. Następujące wydarzenia mają miejsce przeddzień mojego powrotu z urlopu między początkiem lipca, a jego połową.

Events occur in real time…
 

9

Killer Legends
Joshua Zeman wraca do swojego ulubionego tematu zapoczątkowanego Cropseyem i z wprawą bierze na warsztat cztery najbardziej popularne miejskie legendy badając ich pochodzenie. Wciągające.
Life Itself
Wzruszający dokument o karierze i ostatnich latach życia najsłynniejszego krytyka filmowego – Rogera Eberta. Obowiązkowe dla wszystkich, którzy kochają kino i pisanie o nim.
Once In A Lifetime (The Extraordinary Story of The New York Cosmos)
Długi tytuł, w którym jest wszystko, co wystarczy wiedzieć, więc dodam tylko: warto. Dokument z tempem i humorem.
 

8

Calvary
Irlandzki ksiądz otrzymuje w konfesjonale groźbę zamachu na swoje życie. Pełna barwnych typów i ważnych tematów słodko-gorzka pocztówka z irlandzkiej prowincji.
Unforgivable Blackness: The Rise and Fall of Jack Johnson
Ponad trzygodzinna dokumentalna historia pierwszego czarnoskórego bokserskiego mistrza świata wagi ciężkiej. Godne uwagi bez względu na metraż.
When We Were Kings
Oskarowy dokument o legendarnym zairskim pojedynku pomiędzy Muhammadem Alim i George’em Foremanem. W końcu dokończyłem i nie żałuję.
 

7

Arme Riddere
Czterech znajomych wygrywa w totalizatorze piłkarskim pokaźną sumkę. Jej podział stanowi początek krwawej intrygi. Porządnie, bez błysku i dość sztampowo. Na podstawie pomysłu Jo Nesbo.
Dawn of the Planet of the Apes
10 lat po wybuchu epidemii małpiej grypy sytuacja dojrzewa do ostatecznego rozwiązania, który z gatunków będzie rządził – ludzie czy małpy. Troszeczkę się wynudziłem, ale na pewno warto rzucić okiem.
Hundraaringen som klev ut genom fönstret och försvann
Barwne życie stulatka rozpoczyna się na nowo wraz z wejściem w posiadanie walizki pełnej pieniędzy. Całkiem porządna czarna komedia, której jednak zabrakło tempa i lekkości.
Pantani: The Accidental Death of a Cyclist
Kolejna po „The Armstrong Lie” opowieść o czarnym kolarskim okresie, z którego czysty został już chyba tylko Zenon Jaskuła. Można to było lepiej zrobić.
Purge: Anarchy, The
Amerykanie przyszłości mogą przez jedną noc w roku mordować ile wlezie i nie wahają się z tego skorzystać. Dobry film, ale nic więcej.
Raid 2, The
Aby zdemaskować policyjną korupcję, dzielny Rama infiltruje szeregi indonezyjskiej mafii. Arcydzieło realizacji scen akcji i arcydzieło strasznej nudy zarazem.
Super Duper Alice Cooper
Zawsze mnie zastanawiało, skąd się wziął Alice Cooper, za co konkretnie jest znany itp. (całkowicie mnie ominęła jego twórczość). No to już wiem.
 

6

Freedom Riders
Nie więcej niż poprawny dokument o grupie młodych ludzi, którzy na początku lat 60. postanowili bez użycia przemocy walczyć z rasizmem.
Sabotage
Antynarkotykowy oddział do zadań specjalnych poszukuje drania, który skradł ukradzione przez nich pieniądze. Nic się tu kupy nie trzyma, więc tylko dla fanów Arnolda Schwarzeneggera.
Saratov Approach, The
Dwóch amerykańskich misjonarzy przebywających w Rosji zostaje porwanych dla okupu. Coraz bardziej profesjonalne to niezależne kino, choć cały czas trzeba mieć do niego cierpliwość. Film oparty na faktach.
Tough as Iron
Opiekujący sie śmiertelnie chorą matką chłopak wchodzi w drogę miejscowej mafii. Tradycyjne azjatyckie połączenie melodramatu z kinem gangsterskim. Przyznam, że pogubiłem się w okolicach połowy filmu.
Verdict, The
Mężczyzna walczy o sprawiedliwość w sprawie mordercy swojej żony. Belgijskie kino ze świetnym początkiem, a następnie długim procesem, który zanudza na śmierć.
 

5

Gunday
Dwóch młodych banitów, którzy w gorących latach 70. zbili fortunę na kradzieży węgla zakochuje się w Priyance Choprze. Zbyt przerysowane zarówno aby dobrze się bawić, jak i poważnie traktować.
Other Woman, The
Och, Karol 2 po amerykańsku. Och, Karol 2 był lepszy.
Transformers. Age of Extinction
Pobyt Transformersów na Ziemi dobiega smutnego końca, aż tu nagle Optimus Prime znowu musi wziąć sprawy w swoje ręce. Nie znajduję powodu, dla którego ta nudna bzdura trwa prawie trzy godziny.
United Passions
Gebelsik nakręcony z pieniądze FIFA opowiadający o historii tej wspaniałej, czystej i sprawiedliwej organizacji sportowej.
uwantme2killhim?
Oparta na faktach historia brytyjskiego nastolatka, który via komunikator internetowy staje się świadkiem przemocy domowej. Na koniec był fajny twist, ale zanim nastąpił usnąłem pięć razy.
 

4

Blended
Rozwódka i wdowiec na wycieczce z dziećmi do Afryki kontynuują swoją niefortunnie rozpoczętą znajomość. Bardzo zły film i bardzo nieśmieszny. 

Skomentuj

Twój adres mailowy nie zostanie opublikowany. Niezbędne pola zostały zaznaczone o taką gwiazdką: *

*

Quentin

Quentin
Jestem Quentin. Filmowego bloga piszę nieprzerwanie od 2004 roku (kto da więcej?). Wcześniej na Blox.pl, teraz u siebie. Reszta nieistotna - to nie portal randkowy. Ale, jeśli już koniecznie musicie wiedzieć, to tak, jestem zajebisty.
www.VD.pl