×

Marzec 2014 w ocenach – Dzisiaj na serio

Czyli co Q-Słonko widziało w marcu:
 

10

Metro Manila
Nieplanowana przeprowadzka ze wsi do miasta to początek koszmaru filipińskiej rodziny. Wyjątkowo udane połączenie kina społecznego i sensacyjnego thrillera.
 

9

Art of Steal, The
Grupa złodziei planuje skok życia. Zabawne, sprytne, lekkie, łatwe i przyjemne. Bardzo miłe i niespodziewane zaskoczenie.
Benvenuto Presidente!
Poczciwy bibliotekarz zostaje wybrany prezydentem Włoch. Dawno nie widziałem równie śmiesznej komedii.
Inside aka A l’intérieur
Ciężarna kobieta zostaje zaatakowana w domu przez niespodziewanego napastnika. Francuskie gore w najlepszym wydaniu.
Narco Cultura
Meksykanie, jak mało kto, wiedzą, jak zarobić na śmierci. Mocny dokument o kartelach narkotykowych, patologu sądowym i gwiazdach muzyki narcocorrido.
Salinger
Porywający dokument o autorze „Buszującego w zbożu”. Brawo! Byłem pewny, że zanudzi mnie tak samo jak „Buszujący…”.
 

8

300: Rise of an Empire
Dzielni Grecy znów walczą z wrednymi Persami. Tak wyglądałby „Spartacus”, gdyby miał większy budżet. I nawet Onomatopejus jest.
Anchorman 2: The Legend Continues
Legendarny prezenter wiadomości robi karierę w pierwszej na świecie 24h stacji newsowej. Dobre żarty na szczęście przeważają nad tymi niedobrymi. No i epicki koniec.
Blood Ties
Historia dwóch braci stojących po obu stronach barykady policyjno-przestępczej na Brooklynie lat 70. Porządne francuskie kino policyjne w starym wydaniu.
Cheap Thrills
Świeżo upieczony bezrobotny może zarobić sporą sumkę. Musi tylko pożegnać się z godnością osobistą. Przewrotne.
Gloria
Tytułowa Chilijka w średnim wieku spełniła już swoją powinność wobec społeczeństwa, a teraz chciałaby dostać coś w zamian. Paulina Garcia i jej one woman show.
Kongelig affare, En aka A Royal Affair
Oświecenie dociera do Danii, ale średniowiecze wciąż trzyma się mocno. Czyli romans, który zmienił historię państwa Hamleta.
Let the Fire Burn
Dokumentalne pokłosie nieudanej eksmisji, która okryła niesławą władze Filadelfii w połowie lat 80. ubiegłego wieku i zostawiła całą dzielnicę w zgliszczach. Bardzo ciekawe.
Metal – A Headbanger’s Journey
Dokumentalne streszczenie historii muzyki heavy metalowej okiem antropologa kultury. Solidne i ciekawe, ale nie da się ukryć, że temat zbyt obszerny na jeden film.
Montage
Minęło 15 lat od porwania małej dziewczynki. Zanim sprawa się przedawni, porywacza starają się odnaleźć dociekliwy detektyw oraz zrozpaczona matka porwanej. Zgrabny koreański twister.
Non-Stop
Agent federalny na pokładzie samolotu musi stawić czoła nieuchwytnemu szantażyście. Mało odkrywczy, ale porządny i trzymający w napięciu thriller.
Our Children
Belgijska gospodyni domowa w kieracie codzienności bez wyjścia. Z pozoru nudne, ale piekielnie konsekwentne.
Summit, The
Dokumentalny zapis dramatycznych wydarzeń, które doprowadziły do największej tragedii w historii alpinistycznych wypraw na K2.
Wrath of Vajra, The
Dzielny wojownik Shaolin robi wszystko, by nie dopuścić do odrodzenia się groźnej sekty. Dużej jakości nawalanka po ryjach.
 

7

13 Sins
Gdy w oczy zagląda mu bieda, młody mężczyzna zgadza się na udział w przewrotnej grze. Wszystko to już gdzieś było, ale i tak warto zawiesić wzrok.
47 Ronin
Grupa eks-samurajów i przybłęda postanawiają pomścić swojego pana na przekór woli szoguna. Głupie totalnie, ale naprawdę wystarczyłoby niewiele zmienić, by wyszło fajne kino.
Better Tomorrow, A
Koreański remake klasycznego filmu Johna Woo. Bardzo porządny, ale wciąż remake.
Firestorm
Nieprzebierający w środkach glina na tropie bezwzględnych złodziei. Pierwszy film policyjny z HK nakręcony w 3D. Fabuła standardowa, pełne adrenaliny strzelaniny.
Free to Play
Trzech graczy wyrusza na zawody w Dota 2 z największą w historii gier komputerowych pulą nagród. Raczej sztampowy dokument, szczególnie jeśli nie ma się pojęcia o grze, w którą grają.
Kamienie na szaniec
Harcerze walczą z niemieckim okupantem. Światu przyda się jeszcze jeden film, w którym Niemcy z IIWŚ są do gruntu źli. Szczególnie że niezły, gdy przechodzi do konkretów.
Keeper of Lost Causes, The aka Kvinden i buret
Detektyw po przejściach staje na czele departamentu zajmującego się sprawami nierozwiązanymi. Typowy skandynawski thriller.
Late Quartet, A
Doświadczony i odnoszący sukcesy, ale i starzejący się kwartet smyczkowy staje na granicy rozpadu. Film, który z pewnością miał wygrać parę nagród, ale nie wygrał żadnej. Na plus dużo ciekawostek o muzyce.
Missing Picture, The
Reżim Pol Pota okiem tego, kto go przetrwał. Poruszające, ale nie w moim guście. Beznamiętny głos narratora, cz-b archiwalia (najciekawsze) i gliniane figurki.
Patrick
Pogrążony w śpiączce pacjent leżącego na odludziu szpitala terroryzuje jego personel. Remake kultowego australijskiego horroru z końca lat 70. świetnie utrzymany w klimacie takich filmów.
Premonition
Wizja żony o śmiertelnym wypadku męża zaczyna się realizować. Solidny chiller, często bezsensownie oceniany przez pryzmat grającej w roli głównej Sandry Bullock.
Stars 80
Dwóch biedujących pechowców postanawia zorganizować trasę koncertową zapomnianych gwiazd francuskiej muzyki lat 80. Mało tu filmu, dużo przyjemnej muzyki.
Welcome to the Jungle
Grupa szczurów korporacyjnych w szkole przetrwania prowadzonej przez Jeana Claude’a Van Damme’a. W Złotej Erze Wideo byłby to duży hit.
 

6

Bad Ass
Weteran wojny w Wietnamie zostaje bohaterem ulicy. C-klasowy i średnio udany rip off „Życzenia śmierci”.
Bad Asses
Weteran wojny w Wietnamie i jego kolega zostają bohaterami ulicy. Dokładnie taki sam film jak jedynka, tylko dubler Danny’ego Trejo mniej widoczny.
Constable, The
Poczciwy gliniarz walczy z przestępcami, a po pracy opiekuje się niepełnosprawnym synem. Jest tu wszystko oprócz fabuły.
Delivery Man
Amerykański Polak dowiaduje się, że jest ojcem ponad pół tysiąca dzieci. Są ludzie, którzy uważają, że Vince Vaughn jest zabawny. Nie należę do tej grupy.
In Fear
Dwoje młodych ludzi gubi się w labiryntach wiejskiej Irlandii. W tym nie pozbawionym świetnego klimatu filmie jedyne czego brakuje to sens.
Nine Miles Down
Naukowcy wykopują głęboko pod powierzchnią Ziemi coś, co powinno być zakopane. Po bardzo dobrym początku potem jest już coraz gorzej.
Ostra randka
Czerwony Kapturek z prowincji wpada w mieście na groźnego Wilczaka. Polskie kino huehuehue niezależne. O dziwo – dobrze się ogląda. Póki się nie odezwą. (Nie wiem ococho z tym 3D)
Pod Mocnym Aniołem
Polska alkoholska. 100-minutowy zwiastun książki Pilcha.
Teri Meri Kahaani
Przeznaczenia nie oszukasz. Ta sama para, cztery różne epoki, love przeważnie conquers all. Chcieli dobrze, wyszło po indyjsku.
 

5

Battle of the Damned
Dolph Lundgren i Roboty Vs. Zombiaki. Byłoby fajne, gdyby podnieść budżet z 50 dolarów na 50 milionów dolarów.
Gaten Ragnarok
Norweski Indiana Jones na tropie ostatniej podróży Wikingów. Zdecydowanie za mało przygody w przygodzie.
Impaler
Kwiat brytyjskiej młodzieży zaczyna umierać podczas wycieczki po zamku Draculi. Zaczęło się nawet miło, ale potem wyszły na wierzch wszelkie słabości mikrobudżetowego kina.
Noah
Idzie potop, Noe buduje Arkę. Totalna bzdura.
Obietnica
Licealista zrobi wszystko, by odzyskać utraconą miłość. Fatalna końcówka zniszczyła cokolwiek dobrego było wcześniej.

Podziel się tym artykułem:

Skomentuj

Twó adres e-mail nie będzie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Quentin 2023 - since 2004