The Divide

Zaczyna się apokaliptycznie. Dosłownie. Bomby spadają na amerykańskie miasto zamieniając je w burzę ognia. Kilkoro mieszkańców bloku/kamienicy/apartamentowca/łotewer znajduje schronienie w piwnicy zamienionej w nuklearny schron przez Michaela Biehna (ciekawe czy pomyślał „not again!”, gdy zobaczył bomby). Jak przystało na każdego kogosia, kto buduje w piwnicy schron atomowy, także i ten twórca wydaje się, że ma lekkiego szmergla. I w sumie nic dziwnego. Latami zbierał puszki fasoli, a teraz ci sobie przyszli i mu ją zjedzą. Na razie jednak to żaden problem. Poważniejszym jest fakt, że ktoś zaczyna się dobijać do drzwi ich schronu. Palnikiem acetylenowym.

Filmów o nuklearnej zagładzie było już sporo. Takoż samo wiele było filmach o ludziach zamkniętych w odosobnionych pomieszczeniach i skazanych na swoje towarzystwo przez dłuższy czas. Widział ktoś kiedyś film o ludziach w takiej sytuacji, którzy bez wyjątku się miłowali i pomagali sobie w każdym problemie byle tylko przetrwać? No. To jeśli myślicie, że to może taki właśnie film, to się mylicie.

A szkoda. Bo przez ułamek sekundy wydawało się, że wbrew trailerowi akcja filmu przeniesie się poza kilka pomieszczeń schronu. Niestety, kiedy zaczęło się robić ciekawie, to szybko zostaliśmy sprowadzeni z powrotem na ziemię. A właściwie to pod nią do schronu.

A w schronie to już wiadomo. Moralitet o człowieczeństwie i jednostce w ekstremalnym położeniu. A co robi jednostka w ekstremalnym położeniu? Dostaje pierdolca i wychodzi z niej wszystko co najgorsze. Historia znana i stara jak świat – nie zauważyłem sensu przeciągania jej do dwóch godzin przez co końcówkę obejrzałem na przewijaniu. 6/10
(1352)

Skomentuj

Twój adres mailowy nie zostanie opublikowany. Niezbędne pola zostały zaznaczone o taką gwiazdką: *

*

Quentin

Quentin
Jestem Quentin. Filmowego bloga piszę nieprzerwanie od 2004 roku (kto da więcej?). Wcześniej na Blox.pl, teraz u siebie. Reszta nieistotna - to nie portal randkowy. Ale, jeśli już koniecznie musicie wiedzieć, to tak, jestem zajebisty.