Prevues of coming attractions [15.11.2011]

My Way

Q-Prognoza: niezmiennie – #chceto Żal dupę ściska, że nie sprowadzą tego do nas, żeby jak człowiek na dużym ekranie zobaczyć :(

80 milionów

80 milionów – zwiastun filmu

Q-Prognoza: – Oparte na faktach o ile dobrze kojarzę. Tym lepiej.

Swoją drogą w kinie cycków nie zasłaniali.

The Hunger Games

Q-Prognoza: – Wciąż nie jestem przekonany, że zrobią to lepiej niż „Battle Royale„. Nie z PG-13, nie jeśli chcą być kolejnym „Zmierzchem„.

Oj, nie pierdol:

Collins (autorka książek, na których podstawie powstał film) says that the idea for The Hunger Games came from channel surfing on television. On one channel she observed people competing on a reality show and on another she saw footage of the Iraq War. The two blended together and the idea for the book was formed. (…) Collins maintains that she „had never heard of Battle Royale until [her] book was turned in”. (Wikipedia)

Zadania na najbliższy czas:
– obejrzeć „Listy do M.” i zrobić listę podobieństw do „Love Actually
– obejrzeć „The Hunger Games” i zrobić listę podobieństw do „Battle Royale”. Tu już po trailerze można zacząć. I nie chodzi np. o ogólne podobieństwo, bo przecie pomysł nie jest jakiś nie wiadomo jak oryginalny i każdemu mógł przyjść do głowy, ale np. o scenę, w której uczestnicy zawodów na początku najwyraźniej ścigają się, by zgarnąć jak najbardziej przydatny ekwipunek.

I Am Singh

Q-Prognoza: – Zwiastun nie pozostawia złudzeń. Ale plakat zacny:

Speed AngelsQ-Prognoza: – Ale nie wygląda na to, że po seansie miałbym się znów przekonać do chińskiego/HK kina sensacyjnego. Zatrzymali się w latach 80. i tkwią tam do teraz.

The Lady

Q-Prognoza: – Nie, żebym wierzył w Luka Bessona, ale wierzę w filmy oparte na faktach.

Corman’s World

Q-Prognoza: – I w dokumenty też wierzę. Aczkolwiek ten kłóci się z tym, co bodajże Landis (ale pewny nie jestem) powiedział o Cormanie w „Machete Maidens Unleashed” – wg niego gdy zapytać De Niro albo Nicholsona o to czy znają Cormana, to nie powiedzą, że tak, tylko, że „ten skurwysyn wisi mi kasę!” :) Anyway, czekam.

Kshetram

Q-Prognoza: – Nie mam zielonego pojęcia o co chodzi, ale właśnie zobaczyłem wszystkie możliwe gatunki filmowe w jednym zwiastunie.

Danger 5

Q-Prognoza: – A jak Wam jeszcze mało Hitlera to kuknijcie TUTAJ.

Phoenix Wright: Ace Attorney

Q-Prognoza: Nowy Takashi Miike. Nie znam japońskiego – nie oceniam.

Cold Steel

Q-Prognoza: (nie znam chińskiego – oceniam :P). John Woo bez Johna Woo. Za to z jego montażystą na krześle reżysera.

RajaPattai

Q-Prognoza: – Dawno nic z Vikramem nie oglądałem.

Skomentuj

Twój adres mailowy nie zostanie opublikowany. Niezbędne pola zostały zaznaczone o taką gwiazdką: *

*

Quentin

Quentin
Jestem Quentin. Filmowego bloga piszę nieprzerwanie od 2004 roku (kto da więcej?). Wcześniej na Blox.pl, teraz u siebie. Reszta nieistotna - to nie portal randkowy. Ale, jeśli już koniecznie musicie wiedzieć, to tak, jestem zajebisty.