×

Prevues of coming attractions [15.05.2011]

Straw Dogs

Q-Prognoza: – Kolejny gwałt na klasyce. Tym razem na klasycznym filmie Sama Peckinpaha. Zwiastun nie wygląda źle, ale główny problem z tym filmem jest taki, że w ciągu dziesiątek lat, jakie minęły od premiery oryginału powstało już tyle podobnych filmów, że jego temat jest wyjątkowo mało oryginalny. W zasadzie więc tylko magia tytułu zapewne sprawiła, że ten remake powstał. Bo pod względem fabularnym nie ma w nim nic wartego ponownego przerabiania. Klasyczny rape and revenge.

Fright Night

Q-Prognoza: – Kolejny gwałt na klasyce… Aczkolwiek znowu QJWIE, bo po pierwsze trailer aż tak źle nie wygląda (pomijając scenkę z kablem od kuchenki 🙂 ), a po drugie daje nadzieję na to, że w filmie znajdzie się to, czego w zwiastunie nie ma. Peter Vincent oraz humor, na który liczę ze strony McLovina. Oczywiście łaskawy jestem, bo równie dobrze film może być taki sam jak i trailer, a co za tym idzie nie będzie w nim ani Petera Vincenta ani humoru. Jedno jest pewne – lepiej obejrzeć oryginał.

Jodorowsky’s Dune

Q-Prognoza: – Teaser dokumentalnego filmu o próbie nakręcenia ekranizacji „Diuny” Herberta. Próbie podjętej przez Alexandro Jodorowsky’ego. I choć myślę, że będzie ciekawie, to jednak natchniony Jodorowsky w tym teaserze trochę mnie zniechęcił. Zamiast jakiś film zrobić (coś tam robi; a nie, pomyliłem się, zagra w filmie), to będzie opowiadał jak chciał otworzyć umysły widzów na całym świecie ble ble. Gdyby był w stanie to zrobić, to by nie przepadł w niebycie na długie lata.

Co nie zmienia faktu, że „Santa Sangre” mu genialnie wyszło. Ostatnio w kółko katuję muzykę z tego filmu i dojrzewam do powtórki seansu.

The Devil’s Rock

Q-Prognoza: – Wygląda ładnie i klimatycznie. Oczywiście cztery osoby w obsadzie pełnometrażowego filmu to zawsze zagrożenie, że o ile w trailerze nie zanudzą, to w filmie już niekoniecznie.

Underwater Love

Q-Prognoza: …

Sector 7

Q-Prognoza: – Dobrze, że całość dupy nie urywa (choć pewnie film będzie się oglądało fajnie), bo byłoby przykro wobec faktu, że obejrzenie tego filmu w Polsce w 3D jest niemożliwe.

Moby Dick

Q-Prognoza: – Tak szukam jakiegoś QL-a i znaleźć nie mogę.

A nie, przecież już jeden był. Śpiący jestem 🙂

Real Steel

Q-Prognoza: – No już lepiej niż przy okazji pierwszego trailera. Ale nadal łatwo nie będzie mnie przekonać. Choć myślę, że po prostu stary jestem i za dużo już widziałem. Gdybym to oglądał 20 lat temu, to dzisiaj byłby to pewnie mój kultowy film. I nie tylko mój.

Colombiany” nie wrzucam, bo nie mam siły kolejnego QJWIA dawać.

Podziel się tym artykułem:

Skomentuj

Twó adres e-mail nie będzie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Quentin 2023 - since 2004