Prevues of coming attractions [04.01.2010]

Cop Out

Q-Prognoza: – Z przykrością daję tę QPĘ, bo to Kevina Smitha dzieło (kevinowa reżyseria, bo scenariusz, jak chyba dobrze widać, pisał ktoś inny), a filmy Kevina Smitha lubię. No ale było tu coś, co by choć zasługiwało na QJWIE? Ano nie było. A same nazwiska reżysera i Bruce’a Willisa, a także sentyment to buddy cop movies w tym przypadku nie wystarczą. To zdaje się komedia, a ja nic śmiesznego tu nie widziałem. A czarnoskórego koleżkę w roli głównej nazwać porażką byłoby obrazą dla wszystkich porażek… Była choć szansa na fajny tytuł, ale „Couple of Dicks” dostało bana od produkcji. Następny film Smitha to AFAIR horror ma być i chyba już należy się zacząć bać.

Repo Men

Q-Prognoza: dddd – Cholera, no… Jakieś takie mało to zachęcające pomimo Jude’a Lawa, gołych cycków i bluzgającej krwi. Jakieś takie za śliczniusie i za sterylne niczym filmy Paula W.S. Andersona.

The Karate Kid

Q-Prognoza: ewff – „Sceptyczne” to zbyt delikatnie słowo, aby określić nastroje, jakie wywołała wśród ludzisków (w tym wśród mnie) informacja o tym, że Will Smith wymyślił zrobić remake „Karate Kida” i obsadzić w nim swojego syna. Tymczasem okazuje się, że kręcenie nosem prawdopodobnie było mocno na wyrost, bo… no cóż, jeśli Was nie zachęca ten trailer to ja sam nie wiem. A poza tym i tak nigdy nie lubiłem „Karate Kida” 😛 Na koniec pozostaje tylko powtórzyć za gambitem: „wszystko fajnie tylko szkoda, że główny badgaj nie dostanie na końcu mocnego wpierdolu, a i pewnie zrozumie swoje błędy i się na koniec przytulą z Jadenem”.

BTW, kawałek Fort Minor „Remember the Name” powinni dołączać do każdego trailera.

Knight & Day

Q-Prognoza: trre – Tom Cruise w komedii… Brzmi strasznie, choć przecież z grubsza nic nie mam do jego ostatnich filmów. No ale w tym zwiastunie komedii jakoś tak nieszczerze wygląda, jakby na siłę chciał być zabawny. Z drugiej strony taki Arnie w „Prawdziwych kłamstwach” też dość niekomediowo wyglądał, a wyszło nieźle. A wspominam o tym filmie, bo widzę pewne podobieństwo między nim a tym co zobaczyłem w zwiastunie „Knight & Day”.

Inception

Q-Prognoza: rew – Nolan „Simsów” zekranizował? Tak mi się po początku trailera wydawało, potem mi przeszło. A sam trailer, jak widać – QL.

Frozen

Q-Prognoza: ffff – Generalnie to by była QPA, ale że „Open Water” się w miarę sprawdził to kto wie, może i „Open Air” się sprawdzi. Swoją drogą zawsze zastanawiają mnie te entuzjastyczne wycinki recenzji dołączane do trailerów filmów. Jakoś trudno mnie nimi przekonać. I to nie dlatego, że na kilometr trącą marketingiem, ale z tej prostej przyczyny, że ja choćby nie wiem jak mi się film podobał, to nie używam aż takich zachwyconych przymiotników. A tu o zwykłej lookalike tv produkcji te wszystkie brillianty i inne takie. W związku z tym budzą raczej moje podejrzenie niż zaciekawienie.

Furry Vengeance

Q-Prognoza: dsed – „Fretka Home Alone”… Wszyscy kochają futrzaki. Aż dziw bierze, że wcześniej nikt nic podobnego nie nakręcił. Chyba. Jedynie problem w tym, żeby twórcy filmu nie wyszli z założenia, że do filmu wystarczy to, że wszyscy kochają futrzaki.

Sex and the City 2

Q-Prognoza: sssss – Przyznaję bez bicia – jest to QPA zupełnie nieobiektywna. Po prostu. Serialu nie lubię (widziałem fragmenty, więc nie wydumałem sobie tego), jedynki nie widziałem ani nie podniecało mnie jej pojawienie się w kinach = dwójki też oglądał nie będę. A prognoza wyższa niż QPA byłaby możliwa tylko wtedy, gdyby trailer zachęcił mnie do seansu.

How to Train Your Dragon

Q-Prognoza: — – Prawda jest taka, że Gerardowi Butlerowi z wszystkich gatunków filmowych zostało już tylko zagranie w pornosie… Choć tu akurat się nadaje, bo głos i akcent ma świetny. A co do braku oceny to standardowo: nie lubię animków. Przekonałem się o tym po raz kolejny 1 stycznia podczas oglądania „Odlotu” i „Ratatuja”.

Valentine’s Day

Q-Prognoza: fff – Wot ironia: tyle gwiazd, a 75% widzów pójdzie na wilka ze „Zmierzchu”.

Creation

Q-Prognoza: fde – Trailer specjalnie zachwycający nie jest (i tak miał szczęście, że po 20 sekundach go nie wyłączyłem), ale Darwinowi dajmy szansę, bo w bądź co bądź lubimy true stories – zawsze jest okazja poszperać potem po necie i zobaczyć jak to naprawdę było :)

Abandoned

Q-Prognoza: gffd – Trailer nieciekawy, ale film z oczywistych względów swoje zarobi. Choć pewnie od razu będą to zyski z DVD.

It’s a Wonderful Afterlife

Q-Prognoza: erg – Hindusi, a nie Bollywood – dla każdego coś miłego? 😛 No ale fajny tytuł na QL nie wystarczy.

Kick AssQ-Prognoza: ewerg – „Kick Assa” zostawiłem sobie na koniec, bo… bo nie wiem dlaczego. Wygląda na to, że do premiery zobaczymy jeszcze kilka takich cool filmików i jak sobie je pozbieramy do kupy to wyjdzie cały film. No ale co się dziwić. Raz, że Cage strzelający do dziecka to wymarzony filmik dla twórców tytułów internetowych, a dwa, że te promosiki są naprawdę fajne i zapowiadają niezłą zabawę. Człowiek się nie zna na komiksach, to i nie dziwota, że się dziwił, gdy ludzie podniecali się pierwszymi fotami z tego filmu, na których pluszowy kurczak rozpirzył cool autko. Teraz już się coraz mniej ów człowiek dziwi.

Zastanawia się tylko, co ta niewinna dziewczynka naprawdę mówiła zamiast przekleństw, bo jakoś mu się wydaje, że dopiero potem podłożyli wersję z fuckami. A Hit Girl w cywilu pewnie nie wpuszczą na ten film do kina, bo ma 12 lat dopiero. Choć nie, w lutym skończy i na wersję theatrical ją wpuszczą. Dziwnie się boję, że trochę dłużej będzie trzeba poczekać na unrateda.

Swoją drogą Chloe Moretz się nie nudzi. „Kick Ass”, remake „Let the Right One In” i masa innych filmów – aż jestem ciekaw, czy skończy jak Drew Barrymore (w pierwszej fazie kończenia się :) ), czy Lindsay Lohan.

Skomentuj

Twój adres mailowy nie zostanie opublikowany. Niezbędne pola zostały zaznaczone o taką gwiazdką: *

*

Quentin

Quentin
Jestem Quentin. Filmowego bloga piszę nieprzerwanie od 2004 roku (kto da więcej?). Wcześniej na Blox.pl, teraz u siebie. Reszta nieistotna - to nie portal randkowy. Ale, jeśli już koniecznie musicie wiedzieć, to tak, jestem zajebisty.
www.VD.pl