Prevues of coming attractions [01.09.2009]

The Men Who Stare at Goats

Q-Prognoza: – QJWIE w sensie, że nie będę raczej fanem tego filmu. Pozytyw jest taki, że nie jest o sodomitach (tytuł co najmniej dwuznaczny), no i obsada też pozytywna. Tyle że wygląda na zbyt dużą dawkę absurdu i błazenady, jak na podjęty temat. Wolałbym poważniejszy film, a zwiastun zapowiada coś innego. Mamy prawdziwą historię – chamerykańskie wojsko chciało „wyprodukować” żołnierza medium, czy jak go tam nazwać. I to zdaje się koniec true story w tym filmie – cała reszta to najprostsze wykorzystanie tematu w postaci serii głupawych skeczów typu facet przechodzacy przez ścianę i robienie z US ARMY wariata.

Inception

Q-Prognoza: fhj – Po tym teaserze nie można absolutnie nic mądrego wywróżyć. Pozostaje mieć jedynie nadzieję, że poprawią te badziewne efekty a’la Matrix. A nazwiska twórców, obsady et cerata już dawno przestały mnie podniecać w kontekście oczekiwania na jakiś film.

Avatar

Q-Prognoza: fefe – A tak, QPA. Ja tu przełomu w efektach specjalnych nie widzę. Widzę za to śmieszne niebieskie stworki, które przypominają mi moją powtarzaną z uporem maniaka mantrę, że – nie lubię animków.

The Wolfman

Q-Prognoza; fffff – Trochę na wyrost ten QL, ale nie mogę przecież tak wszystkiego bez przerwy krytykować. Trochę się na ten film naczekaliśmy – jeszcze trochę i nikt by nie pamiętał kto to jest Benicio Del Toro. Tak czy siak film wygląda na klasyczną opowieść (jaką zresztą jest ;P) z ładnym wiktoriańskim klimatem, solidną obsadą (a kto to jest Hugo Weaving? :P) i ładnymi, stonowanymi efektami. Wygląda też na powtórkę z „Człowieka Słonia” tylko z bardziej pełnym życia tytułowym bohaterem.

Agora

Q-Prognoza: trtew – Choć trzeba przyznać, że trailer bez dialogów jakiś czas temu bardziej pozytywne wrażenie na mnie wywarł. Mała obawa – mimo filmu wyglądającego na monumentalne widowisko, zdecydowanie za często pachniało mi „Quo Vadis”, którego wszystkie plenery nakręcili w jednym miejscu koło posążka takiego.

Youth in Revolt

Q-Prognoza: fghjgf – Zdecydowanie wygląda na przekombinowane.

Armored

Q-Prognoza: retg – Porządna sensacja jeszcze nikomu krzywdy nie zrobiła. Generalnie same plusy. Zwiastun przypomina świetny „Atak na posterunek 13” (remake, oryginał mnie znudził ;P), a całość wyreżyserował koleś od świetnego „Vacancy” (w końcu muszę ten nieszczęsny „Kontroll” zobaczyć). Tylko aktorów niespecjalnie lubię…

Transylmania

Q-Prognoza: fhjfgh – Bo niby wygląda zachęcająco, ale nie aż tak zachęcająco.

Smash Cut

Q-Prognoza: regfffs – Dla pasjonatów oczywiście 😛 Swoją drogą ciekawe. „Grindhouse” klapę zaliczył, a mimo to otworzył furtkę do zalewu kolenymi bemuwisami.

The Tournament

Q-Prognoza: yyyfh – Niby porządna sensacja jeszcze nikomu krzywdy nie zrobiła, ale w stosunku do powyższego filmu uczucia mam mieszane.

The Ministers

Q-Prognoza: fefe – OOOO, „Anniyana” zremake’owali”! ;P

Skomentuj

Twój adres mailowy nie zostanie opublikowany. Niezbędne pola zostały zaznaczone o taką gwiazdką: *

*

Quentin

Quentin
Jestem Quentin. Filmowego bloga piszę nieprzerwanie od 2004 roku (kto da więcej?). Wcześniej na Blox.pl, teraz u siebie. Reszta nieistotna - to nie portal randkowy. Ale, jeśli już koniecznie musicie wiedzieć, to tak, jestem zajebisty.