Quentin poleca [29.11.2007]

Polecam się wyspać, bo jutro akurat w SZPT (Standardowy Zestaw Programów Telewizyjnych) żadnego ciekawego filmu nie ma. A przynajmniej z gatunku takich, które bym widział i mógł z czystym sumieniem polecić.

I właściwie nie pisałbym tej notki, gdyby nie trzy rzeczy:

1. Niezmiennie polecam „Ekipę”. No, ale jeśli ktoś ogląda to ogląda, a jeśli nie ogląda to przecież nie zacznie od 13.odcinka, prawda?

2. Widzę, że TVP1 rozpoczyna emisję serialu „Dublerzy”. No jak pragnę zdrowia… W Polsce nigdy nie powstanie jakiś porządny film, jeśli równolegle z filmem będzie kręcony również serial! Chyba tylko w Polsce takie wynalazki są.

3. Gdyby mi kazali z jutrzejszej (choć de facto to już piątkowej) oferty programowej obejrzeć jakiś film, bo inaczej mnie zabiją czy coś, to wybrałbym:

Ono

Reżyseria: Małgorzata Szumowska
Scenariusz: Małgorzata Szumowska
Obsada:
Małgorzata Bela, Marek Walczewski, Teresa Budzisz-Krzyżanowska, Barbara Kurzaj, Marcin Brzozowski, Andrzej Chyra, Anna Radwan

Emisja: TVP2, 01:00, piątek 30.11.2007

Za Onetem:

22-letnia Ewa nie ma stałej pracy, mieszka u rodziców. Gdy zachodzi w ciążę, chce się pozbyć niechcianego dziecka. Trudno jej jednak zdobyć pieniądze na zabieg. Podczas badania USG lekarka informuje dziewczynę, że rozwijający się płód słyszy dźwięki. Ewa powoli przyzwyczaja się do myśli o dziecku, opowiada mu, jak wygląda świat. Tymczasem jej ojciec zaczyna chorować na Alzheimera. Najbliżsi zdają sobie sprawę, że niedługo stracą z nim kontakt. Ojca cieszy perspektywa zostania dziadkiem, lecz obawia się, że nie zdąży poznać wnuka.

Czyli typowy, polski, rozrywkowy film.

Skomentuj

Twój adres mailowy nie zostanie opublikowany. Niezbędne pola zostały zaznaczone o taką gwiazdką: *

*

Quentin

Quentin
Jestem Quentin. Filmowego bloga piszę nieprzerwanie od 2004 roku (kto da więcej?). Wcześniej na Blox.pl, teraz u siebie. Reszta nieistotna - to nie portal randkowy. Ale, jeśli już koniecznie musicie wiedzieć, to tak, jestem zajebisty.
www.VD.pl