Wdrożenie i opieka: MimasTech
Szokujące newsy!

100 najbardziej przerażających scen filmowych – #96

Miejsce 96 – „Blue Velvet” (1982)

David Lynch nakręcił wiele przerażających scen, ale ta z „Blue Velvet”, w której Frank Booth (Dennis Hopper) wraca do domu podczas gdy Jeffrey (Kyle MacLachlan) ukrywa się w szafie, wysuwa się przed szereg. A dalej to już niejaki Jack Frink:

Choć „Blue Velvet” nie jest horrorem sensu stricte, to muszę powiedzieć, że jedną z najbardziej przerażających scen w historii kina jest ta, w której chory psychicznie dealer narkotyków Frank Booth pojawia się w filmie po raz pierwszy. Wchodzi do mieszkania Isabelli Rossellini, siada ze szklaneczką brandy w dłoni i podglądany przez Kyle’a MacLachlana zaczyna molestować bohaterkę graną przez Rossellini. To jedna z najbardziej szokujących i wstrząsających scen w historii kina. Nie na zasadzie „wyskoczę znienacka i cię wystraszę” – wywołuje dużo większy efekt ponieważ przedstawia perwersyjne i odpychające zachowanie chorej i przerażającej postaci.


Podsumowanie stu najbardziej przerażających scen filmowych stąd. Autor: Robert Berry.

Skomentuj

Twój adres mailowy nie zostanie opublikowany. Niezbędne pola zostały zaznaczone o taką gwiazdką: *

*

Quentin

Quentin
Jestem Quentin. Filmowego bloga piszę nieprzerwanie od 2004 roku (kto da więcej?). Wcześniej na Blox.pl, teraz u siebie. Reszta nieistotna - to nie portal randkowy. Ale, jeśli już koniecznie musicie wiedzieć, to tak, jestem zajebisty.