Nowy film Olivera Stone

Ktoś na grupie filmowej napisał:

Nowy Stone 9.11 – przyjmuję zakłady. Obstawiam ze bedzie:
1. Moment z flaga
2. Dobry Arab (np strazak Arab, albo policjant, albo Arab sklepikarz rozdajcy wode ofiarom)
3. Pare gadek o wolnosci i demokracji
4. Scena w zwolnionym tempie na koncu + max podniosla muzyka
5. Ujęcie zmartwionego przydenta
6. WTC, bo dość krótko w Monachium wystąpiły :)
7. Główny bohater będzie miał nieudane życie osobiste
8. Głowny bohater jest alkoholikiem ale po tym wydarzeniu przestal pic.

Czekamy na propozcyje , potwierdzenie po premierze. Nie mowie ze film bedzie zly , ale poprawnosc polityczna bedzie max wymiotna.

No to odpisałem:

No, ale skoro to Oliver Stone to raczej powinno być tak:

Rok 1971, młody Ahmed wychodzi z domu w centrum Nowego Jorku, przeciąga się i uśmiecha. Jest słoneczny dzień, a on właśnie jedzie na lotnisko skąd leci na kolejny semestr zajęć na prestiżowym uniwerku, gdzie studiuje dzięki stypendium ufundowanemu przez rząd amerykański dla utalentowanych dzieci z Bliskiego Wschodu. Tam ma wielu przyjaciół i choć jest najlepszy na swoim roku to nie jest bufonem i każdemu pomaga. Oczywiście nie jest tak różowo do końca, bo jest grupka studentów z południowych stanów, którzy wyzywają go od małpy i sierściucha. Raz nawet porywają go i przywiązują do drzewa w kampusie, ale przyjaciele go uwalniają i tylko trochę mrówki go podjadły. Koniec końcem kończy studia z najwyższą średnią i z miejsca dostaje pracę w agencji rządowej. Tam jest cenionym pracownikiem do czasu, gdy postanawia poznać swoje korzenie i wylecieć na urlop w rodzinne strony. Na miejscu spotyka starego przyjaciela, który właśnie idzie na zbiórkę jakiejś patriotycznej organizacji. Ahmed postanawia iść razem z nim i na miejscu dowiaduje się rzeczy o których nie miał pojęcia. Jest dla niego szokiem, że był taki ślepy na wiele spraw i postanawia za wszelką cenę zmyć swoje grzechy. Postanawia przyłączyć się do organizacji i więcej nie wracać do Stanów, ale szef organizacji, gdy tylko dowiaduje się o przeszłości Ahmeda ma dla niego inne zadanie. Pracownik amerykańskiego rządku z trzecim stopniem dostępu do tajnych informacji jest niezastąpiony jeśli idzie o przygotowanie gruntu pod przeprowadzenie za jakiś czas akcji odwetowej za wszystkie cierpienia jakich doznali biedni Arabowie. Ahmed wraca do Stanów i dzięki zdobytemu tam wykształceniu i kontaktach działa dla dobra arabskiej organizacji. Jego przełożeni niczego się nie domyślają, a Ahmed pnie się do góry i parę lat później zostaje zaproszony na partię golfa z samym prezydentem. Prezydent oczarowany wykształconym Ahmedem postanawia skorzystać z jego znajomości świata arabskiego i mianuje go cichym konsultantem d/s Bliskiego Wschodu. Głównie dzięki Ahmedowi mudżahedini zostają zaopatrywani w broń przez rząd amerykański. Dzięki też Ahmedowi specjalna grupa wyselekcjonowanych członków arabskiej organizacji kończy właśnie studia w losowo wybranych amerykańskich uczelniach…

A zapominając o tym, że to film Stone’a, to:

9. Jednym z bohaterów jest strażak, który za trzy dni odchodzi na emeryturę. Oczywiście nie dożyje końca no bo jak.
10. Następny strażak dopiero co przyjechał do NY i bardzo się cieszy, bo pali się do wielkich akcji a w Arkansas skąd pochodzi maksymalnie co to paliła się stodoła
11. Migawka z jednego z samolotów: jeden z pasażerów pokazuje drugiemu zdjęcie swojej żony i nowonarodzonego syna, który urodził się parę dni temu i którego jeszcze nie widział
12. Migawka z drugiego samolotu: jeden z pasażerów opowiada zadowolony jak to spełnia się jego marzenie. Np. dostał długo oczekiwaną rolę na Broadwayu.
13. Walą się Dwie Wieże, przez dłuższą chwilę zupełna cisza aż w końcu nic nie widać oprócz kurzu. Zaczyna śpiewać Lisa Gerrard, kurz opada aż w końcu widzimy głównych bohaterów jak stoją bez ruchu, patrzą w niebo z twarzami szarymi od kurzu.
14. Jeden z bohaterów jest w beznadziejnej sytuacji. Drugi próbuje go uratować ale nie dość, że nie jest w stanie to sam może zginąć. Pierwszy krzyczy „puść mnie! ratuj się!” a drugi: „zapomnij, jesteśmy w tym razem i jak ty zginiesz to ja też!”
15. Scena ratowania dziecka. „To już wszyscy? To uciekajmy, bo strop się zaraz za… a to co? O mój Boże! To płacz dziecka!”. Możliwa opcja, że to arabskie dziecko.
16. Pies, który przeżyje najgorsze z najgorszych sytuacji i na końcu przywita szczekaniem dwóch głównych bohaterów, o których wszyscy myśleli, że już nie żyją.

W nieskończoność tak można :)

Skomentuj

Twój adres mailowy nie zostanie opublikowany. Niezbędne pola zostały zaznaczone o taką gwiazdką: *

*

Quentin

Quentin
Jestem Quentin. Filmowego bloga piszę nieprzerwanie od 2004 roku (kto da więcej?). Wcześniej na Blox.pl, teraz u siebie. Reszta nieistotna - to nie portal randkowy. Ale, jeśli już koniecznie musicie wiedzieć, to tak, jestem zajebisty.
www.VD.pl