PRZEKLĘTY DOM

Tyle lat żyję i jakoś nigdy nie przyszło mi do głowy, że mieszkam w sąsiedztwie przeklętego domu. Owszem, było to dziwne, że dokąd sięgam pamięcią to jakoś nikt w domu stojącym dwa metry od mojego domu nie mieszkał, ale nie traktowałem tego w kategoriach nadprzyrodzonych. Może dlatego, że nigdy nie widziałem tam żadnego ducha, nie słyszałem żadnych tajemniczych odgłosów, a ludzie przechodzący obok niego nie pluli za siebie przez ramię.

A jednak sprawa jest dziwna. Wszystko wyszło na jaw w sobotę podczas rodzinnej nasiadówy, którą okupiłem niedzielnym strasznym bólem głowy. Brrr. Od słowa do słowa zeszło na temat tytułowego domu, który straszy opuszczony od lat. Dom porządny, duży, murowany z dużym placem no i przede wszystkim w samym centrum dosłownie dwa kroki od poczty, policji, banku, biblioteki, urzędy miasta, domu kultury, przychodni…

No i tak zaczęliśmy gadać i okazało się, że od lat pięćdziesiątych kiedy został zbudowany nikt nie zamieszkał w nim na dłużej, a aż trzech jego właścicieli zmarło. Ostatni raz kiedy ktoś się krzątał na sąsiednim podwórku to było jakieś cztery lata temu, gdy pojawili się na nim nowi właściciele. Zaczęli remontować powoli od środka, praca wolno, ale szła do przodu no i wszystko wskazywało na to, że tam zamieszkają. I nagle przestali przyjeżdżać i od tamtego czasu ich nie widziałem. Podobno właściciel jest ciężko chory. A dom jak stoi tak stał.

Dziwna sprawa. Szczególnie, że nie wiąże się z tym domem żadna tajemnicza legenda, a przynajmniej o żadnej mi nie wiadomo. Ot stoi opuszczony od lat mając na sumieniu parę żywotów ludzkich.

Skomentuj

Twój adres mailowy nie zostanie opublikowany. Niezbędne pola zostały zaznaczone o taką gwiazdką: *

*

Quentin

Quentin
Jestem Quentin. Filmowego bloga piszę nieprzerwanie od 2004 roku (kto da więcej?). Wcześniej na Blox.pl, teraz u siebie. Reszta nieistotna - to nie portal randkowy. Ale, jeśli już koniecznie musicie wiedzieć, to tak, jestem zajebisty.
www.VD.pl