Wdrożenie i opieka: MimasTech
Szokujące newsy!

FILMOWE CIEKAWOSTKI (7) – „KILL BILL VOL. 1” (3)

Stopy. Fetysz QT. Sama Uma Thurman twierdzi, że to plota i za daleko posunięta interpretacja, ale chyba nie ulega wątpliwości, że Quentina Tarantino kręcą stopy. W PF była cała afera o masowanie stóp Mii Wallace, a ona sama potem na bosaka tańczyła słynnego twista:

Jakby zresztą nie patrzeć, to wcześniej poznajemy stopy Mii niż jej twarz:

No, a w KB jest cała impresja na temat jej stóp. Nawet takich powykrzywianych paraliżem.

Poza tym nikt mi nie powie, że to przypadek, że trzy panny z zespołu przygrywającego w Domu Niebieskich Liści też są boso:

A w FDTD Quentin poszedł na całość:

*

Podczas, gdy Panna Młoda spaceruje sobie po tokijskim lotnisku, na ścianie widać reklamę papierosów Red Apple:

Tak naprawdę nie ma papierosów o takiej nazwie (no chyba, że się coś zmieniło). Markę tę wymyślił sam Quentin Tarantino na potrzeby swoich filmów choć do końca nie wiem po co to zrobił, bo nie rozumiem wytłumaczenia „żeby obniżyć koszty product placement”. No, ale może nie wszystko rozumiem co się do mnie po angielsku pisze. Tak czy siak, gdy w PF Butch po rozmowie z Marcellusem zamawia przy barze fajki, to są to właśnie Red Apple’y. Aha, na reklamie Red Apple’i w KB uśmiecha się do nas Julia Dreyfus, która zagrała tu Sophie Fatale. Nie widzę podobieństwa, ale podobno to właśnie ona.

*

Szczęśliwa nacja ci Japończycy – tylko na tamtejszym rynku pojawiła się nieocenzurowana wersja KB. Najważniejszą zmianą było to, że to, co podczas masakry w Domu Niebieskich Liści w wersji podstawowej było czarno-białe, to u Japończyków było kolorowe no i ciut inaczej zmontowane. Oprócz tego anime o pochodzeniu O-ren było dłuższe. No, ale z tego screenów nie wrzucę, bo by było za dużo fotek, a poza tym przy dzisiejszej technice cóż to za problem dorwać „uncuta” i samemu się przekonać. Wrzucę natomiast dwie inne rzeczy. Po pierwsze motto filmu jest inne w wersji podstawowej:

A inne w wersji „uncut”… Niestety nie wiedzieć czemu nie mogę wyciągnąć tego screena więc musicie mi wierzyć na słowo, że napisane tam jest tak: „The film is dedicated to master filmmaker Kinji Fukasaku 1930-2003”. No, ale w zamian wyciągnąłem inny screen, bo w przeciwieństwie do wersji podstawowej, „uncut” zaczyna się od logo wytwórni Shaw Brothers:

No i jest w „uncut” jedna scena, której brakowało w tym, co mogliśmy zobaczyć na ekranach naszych kin: scena, w której Panna Młoda odcina Sophie Fatale drugą rękę:

A tak w ogóle to tę dodaną scenę można by na upartego traktować w charakterze wpadki czy bardziej niedróbki. Oglądając scenę klatka po klatce wyraźnie widać, że Panna Młoda wcale nic nie ucina Sophie, a tylko szarpie za rękę i… wyszarpuje ją z czarnego kimona w tym samym momencie przecinając kataną powietrze. Krew bryzga… na normalnych obrotach nie widać tej drobnej pierdółki i faktycznie wygląda na odcinanie ręki.

*

No i to Drodzy Czytelnicy byłoby na tyle. Jestem pewien, że tematu nie wyczerpałem, ale nikt nie jest doskonały.

Skomentuj

Twój adres mailowy nie zostanie opublikowany. Niezbędne pola zostały zaznaczone o taką gwiazdką: *

*

Quentin

Quentin
Jestem Quentin. Filmowego bloga piszę nieprzerwanie od 2004 roku (kto da więcej?). Wcześniej na Blox.pl, teraz u siebie. Reszta nieistotna - to nie portal randkowy. Ale, jeśli już koniecznie musicie wiedzieć, to tak, jestem zajebisty.