FILMOTEKA PEŁNA HITÓW

Trza na trzy części podzielić, bo materiału za dużo :)

Kabzior:
Piosenki piosenkami, ale czy Wy też trzesięcie się ze strachu na najstraszniejszym horrorze dla imprezowiczów wszechczasów „Nie ma nocnych”?

Quentin:
Nie widziałem :( Najstraszniejszy film jaki widziałem to przerażająca i obrzydliwa historia maksymalnie zboczonego seryjnego mordercy – film nosi tytuł „Sra w serca”

addy:
Ja bym jednak polecał kino familijne bazujące na prawdziwej historii – „Uwolnić norkę”. Film pokazuje dramatyczną historię przyjaźni małego chłopca i norki. Pod koniec filmu we wzruszającej scenie pożegnania, chłopiec postanawia wypuścić norkę na wolność siecią kanalizacyjną, lecz niestety norka utyka w rurze. Akcja wydobycia norki będzie przedstawiona w powstającym sequelu „Uwolnić norkę 2: norka nie umiera nigdy”.

Quentin:
Z filmów, które doczekały sie kontynuacji ja osobiście cenię dzieło wyprodukowane w Polsce. Film, który powstał pod patronatem Ministra Zdrowia i którego konsultantem był Naczelny Proktolog Polski. Mówię tu o wiekopomnej trylogii traktującej o odbycie w różnych jego aspektach: „Sram, bo…”

addy:
Z filmów, które doczekały się kontynuacji warto również polecić „Respirator” i „Respirator 2”. Niezłe thrillery medyczne o przybyłych z przyszłości inteligentnych respiratorach mordujących ludzi i chcących zawładnąć Ziemią.

Quentin:
Ten, o którym teraz napiszę na razie kontynuacji się nie doczekał, ale myślę że to tylko kwestia czasu. Film jest obłędny. To jedna z lepszych komedii jaką kiedykolwiek widziałem. Opowiada o perypetiach pewnego durnowatego mieszkańca nieba. Tytuł to „Ciemny anioł”. Polecam.

addy:
A skoro już zeszliśmy na tematy związane z religią, nie sposób nie wspomnieć to o doskonałym thrillerze opowiadającym o próbie zamachu na życie Papieża przeprowadzonej przez grupę księży-renegatów, pt. „Faceci w czerni”.

Quentin:
Kawał kina! W ogóle księża to wdzięczny temat. Aż prosi się kręcić filmy o ich skromności, ubóstwie i poświęceniu dla swojej trzódki. Jeden z moich ulubionych filmów z tego tematu jest film wyreżyserowany przez Woody Allena. Opowiada o zbiórce złota przeznaczonej na rozbudowę budynków należących do katolickiego głosu w naszym domu. „Złote czasy Radia”

addy:
Nie sposób nie wspomnieć w tym miejscu o wielkim zeszłorocznym przeboju kin na całym świecie: „Plagiatorze”. Jest to dramatyczny i trzymający w napięciu thriller oparty na absurdalnym pomyśle, iż ktoś zechciał napisać nową wersję Biblii. Mimo mało wiarygodnego pomysłu, film jest wart polecenia.

Quentin:
„Plagiator” to pikuś przy „Spacerze w chmarach” – horrorze opowiadającym o walce z szarańczą.

Skomentuj

Twój adres mailowy nie zostanie opublikowany. Niezbędne pola zostały zaznaczone o taką gwiazdką: *

*

Quentin

Quentin
Jestem Quentin. Filmowego bloga piszę nieprzerwanie od 2004 roku (kto da więcej?). Wcześniej na Blox.pl, teraz u siebie. Reszta nieistotna - to nie portal randkowy. Ale, jeśli już koniecznie musicie wiedzieć, to tak, jestem zajebisty.
www.VD.pl